۱۴ کیلومتر خط انتقال آب روستایی در شهرستان ری بازسازی شد | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸

۱۴ کیلومتر خط انتقال آب روستایی در شهرستان ری بازسازی شد

انتشار: دوشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۱۹:۱۰:۲۵ |
کد خبر: 27630 |
بازدید: 39 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان ری گفت: ۱۴ کیلومتر خط انتقال آب روستایی و شبکه توزیع از ابتدای سال گذشته تاکنون در این شهرستان بازسازی شد.

به گزارش خبرنگار ما – علی اکبر هراتی اظهارداشت: آبرسانی به روستاهای این شهرستان بدلیل گستردگی حوزه جغرافیایی بخش روستایی نیازمند ایجاد خطوط انتقال جدید و همچنین نوسازی شبکه توزیع آب به صورت مداوم است.

وی تصریح کرد: ۲ کیلومتر خطوط انتقال آب از مجتمع شهید تهرانی به روستاهای بخش مرکزی انجام شد و ۱۲ کیلومتر لوله نیز از شبکه توزیع در روستاهای چهل قز، جاده نظامی، دورسون آباد، امین آباد و قاسم آباد تعویض و بازسازی شد.

هراتی در ادامه از تعویض ۵۰۰ دستگاه کنتور در روستاهای ری نیز خبر داد و گفت: تعویض کنتور در سایر روستاها نیز در حال بررسی است.

وی یادآور شد: ۲ باب مخزن آب روستایی در روستاهای گلحصار با ظرفیت یکهزار متر مکعب و روستای گل تپه کبیر با ظرفیت ۱۵۰ متر مکعب از سال گذشته تاکنون احداث شده و سه دستگاه سیستم الکترولیز نمک طعام جهت گندزادیی و کنترل کیفیت آب آشامیدنی نیز نصب شده است.

وی با بیان اینکه روستاهای شهرستان ری از طریق پنج مجتمع آبرسانی شهید تهرانی، شهید ایوبی، شهید خلیل آبادی، امام خمینی (ره)، فشافویه و تعدادی هم به صورت تک روستایی تامین آب می شود، گفت: اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان ری با ۵۰ حلقه چاه و ۷۵۰ کیلومتر خط انتقال آب و شبکه توزیع به روستاییان این شهرستان خدمات رسانی می کند.

هراتی با بیان اینکه ۵۸ روستا و شهرک با جمعیتی حدود ۲۵۰ هزار نفر در قالب ۳۰ هزار مشترک خانگی و تجاری زیر پوشش خدمات آبفای روستایی این شهرستان است، افزود: پراکندگی روستاها و فرسودگی بافت خطوط انتقال آب، خدمت رسانی را مشکل کرده است.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>