اولین جلسه بسیج ملی کنترل فشار خون شهرستان فیروزکوه برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

اولین جلسه بسیج ملی کنترل فشار خون شهرستان فیروزکوه برگزار شد

انتشار: دوشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۱۹:۱۰:۳۸ |
کد خبر: 27625 |
بازدید: 37 views |
بدون دیدگاه


فیروز

فیروزکوه – ابتکارورامین: اولین جلسه کمیته اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا به ریاست «مهدی یوسفی جمارانی » فرماندار شهرستان و با حضور معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی، رئیس شبکه بهداشت و درمان ودیگر مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – اولین جلسه کمیته اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا به ریاست «مهدی یوسفی جمارانی » فرماندار شهرستان و با حضور معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی، رئیس شبکه بهداشت و درمان ودیگر مسئولین در محل فرمانداری برگزار شد.

مهدی یوسفی جمارانی در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع بسبج ملی کنترل فشارخون گفت:اقدامات مشارکتی و هدفمندی که با مصادیق و موضوعات مشخصی برای رفع معضلات و پاسخ‌گویی به مشکلات صورت می گیرد بسیار مفید و تاثیر گذار خواهد بود.

فرماندار فیروزکوه افزود:اگر بصورت تخصصی به موضوعات و مصادیق پرداخته شو‌د، بی تردید از بسیاری مشکلات کاسته خواهد شد.

وی آمار ارائه شده در خصوص افراد مبتلا به فشار خون در جامعه را زنگ خطری برای متولیان امر سلامت دانست و گفت: بر اساس آمار وزارت بهداشت بین ۴۰تا۶۰درصد جامعه از بیماری فشار خون خود مطلع نیستند.

وی تصریح کرد:این آمار نشان دهنده آن است که در گذشته به اندازه کافی به این موضوع پرداخته نشده و امروز به عنوان یک معضل درمانی مطرح است.

جمارانی با بیان اینکه استقبال و مشارکت آحاد مردم بعنوان بسیج ملی نیازمند اقدامات اساسی است گفت: بهره گیری از ظرفیت های ادارات و مجموعه های پر مخاطب که بخش عظیمی از جامعه را در بر می‌گیرند یکی از اقدامات مهم در ابن زمینه بشمار می رود.

فرماندار افزود: اداره کمیته امداد امام خمینی(ره )، اداره بهزیستی و اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی بصورت خاص می‌توانند با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان شرایطی را جهت پایش مخاطبین خود مهیا کنند.

وی نیروی مقاومت بسیج را یکی از ارکان اصلی در کارهای جهادی و مشارکتی دانست و افزود: همواره نیروی مقاومت بسیج با برخورداری از جامعه هدف گسترده در حوزه سلامت پیشگام بوده است .

یوسفی جمارانی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش هم میتواند یک رکن اساسی در تکمیل این بسیج ملی باشد گفت: قسمتی از جمعیت شهرستان را قشر کارگر در بر میگیرد که همکاری واحد های صنعتی و تولیدی هم میتواند در دستور کار قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین خواستار همکاری جمعیت هلال احمر در پایش جامعه هدف شد و افزود: همکاری شهرداری های فیروزکوه و ارجمند در احداث پایگاه های ثابت در سطح شهر نیز ضروری است.

وی ادامه داد: با توجه به پراکندگی و وسعت شهرستان استقرار پایگاه سیار در بخش ها و روستاها نیز باید پیش بینی شود.

فرماندار فیروزکوه با تاکید بر نقش اطلاع رسانی در دعوت مردم به حضور در این پایش گفت: بهتر است فرماندهی و تمرکز در اطلاع رسانی بصورت یک پارچه عمل کند چرا که مهمترین عامل در جهت آگاه سازی جامعه و مشارکت حداکثری در این کمپین ملی اطلاع رسانی مستمر و به موقع است.

در این جلسه نیز رئیس شبکه بهداشت و درمان به تشریح وظایف کمیته اجرایی و کارگروه‌ها پرداخت.

کرمانی با بیان اینکه «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا» از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز شده است گفت: زمانبندی اجرای طرح تا ۱۵ تیرماه ۹۸ است و هفتم مهر ماه همزمان با روز جهانی قلب نیز گزارش نهایی کمپین اعلام خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گفت: از افراد بالای ۳۰ سال جامعه و بانوان باردار زیر ۳۰سال فشار خون آنها پایش می‌شود، همچنین افراد دارای فشار خون بالا برای دریافت خدمات درمانی به سطوح بالاتر معرفی می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>