طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در پیشوا آغاز شد | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸

طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در پیشوا آغاز شد

انتشار: یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۲۳:۵۰:۵۷ |
کد خبر: 27596 |
بازدید: 44 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا از اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در پیشوا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – جلسه ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل پرفشاری خون با حضور دکتر زینی وند رئیس، مهاجر معاون و کارشناسان مسئول ستاد و مراکز خدمات جامع سلامت شبکه بهداشت و درمان برگزار شد. در این نشست، زینی وند ضمن معرفی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا، این طرح را به عنوان یکی از اولویت‌های نظام سلامت کشور و در رأس برنامه‌های اجرایی وزارت بهداشت برشمرد و گفت: مهمترین مساله شناسایی و پیشگیری در این خصوص است.

وی افزود: طبق آخرین مطالعات شیوع فشار خون بالا در کشور در افراد بالای ۲۵ سال، ۲۷ درصد است که نیمی از آن‎ها از بیماری خود بی اطلاعند و نیمی دیگر که مطلع هستند درمان موثر نمی گیرند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیشوا تصریح کرد:  این در حالی است که فشار خون بالا از مهم‎ترین عوامل خطر و تهدیدکننده سلامت مردم همچنین مرگ زودرس ناشی از سکته‌های قلبی و مغزی به شمار می رود.

زینی وند با اشاره به اهمیت اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون و تأکید رئیس جمهور بر همکاری همه ارگان ها در این زمینه، خاطرنشان کرد: متاسفانه روند افزایشی ابتلا به آن بار مالی زیادی را به سیستم بهداشت و درمان کشور تحمیل می کند.

در ادامه این نشست، ساختار اجرایی و جزئیات بسیج ملی کنترل پرفشاری خون توسط مهدی محمدی مسئول بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت ارائه شد.

همچنین تعدادی از مسئولان  نظرات خود را درخصوص اجرایی کردن این بسیج ملی و چالش‌های احتمالی موجود بیان کردند.

براساس این گزارش، بسیج ملی کنترل فشار خون با هدف افزایش سواد سلامت جامعه، شناسایی و کشف موارد فشار خون بالا، اطلاع رسانی درخصوص کاهش مصرف نمک روزانه مردم و کنترل صنایع و ساختارهای مرتبط، از ۲۷ اردیبهشت احرا می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>