سیلاب رودخانه قرچک در کنترل کامل قرار دارد | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸

سیلاب رودخانه قرچک در کنترل کامل قرار دارد

انتشار: شنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۲۱:۵۲:۰۳ |
کد خبر: 27582 |
بازدید: 42 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: فرماندار شهرستان قرچک گفت: سیلاب جاری شده در رودخانه باقرآباد ناشی از رها سازی بخشی از آب سد ماملو است که در کنترل کامل قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ما – بهمن خطیبی اظهار داشت: طی دو روز گذشته با رها سازی ۴۰ متر مکعب آب از سد ماملو، آب برای دومین بار در رودخانه باقرآباد جاری شده که با توجه به آمادگی ستاد مدیریت بحران، عوامل بخشداری و دهیاری ها و نیز شهرداری قرچک، مشکلی برای کنترل سیلاب وجود ندارد.

وی اظهار داشت: این سیلاب ناشی از باز کردن دریچه های زیرین سد ماملو برای تخلیه رسوبات است که پس از آن که در زهکش ها و اراضی بالادستی شهرستان رها سازی شد، وارد رودخانه باقرآباد شد.

وی تصریح کرد: این آب از کنار روستاهای قشلاق اول و داودآباد می گذرد که فقط ۷ خانه مسکونی که در سال های گذشته در حریم رودخانه به صورت غیر مجاز احداث شده، در مسیر سیلاب قرار دارد.

فرماندار قرچک افزود: تلاش می شود تا با همکاری اداره راه و شهرسازی این هفت خانوار که از اقشار ضعیف جامعه می باشند، در مکانی مناسب سکونت داده شوند تا با تخریب این منازل، کل مسیر و حریم رودخانه باقرآباد پاکسازی شود.

قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>