۱۰ واحد آلاینده زیست محیطی ری به مراجع قضایی معرفی شد | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸

۱۰ واحد آلاینده زیست محیطی ری به مراجع قضایی معرفی شد

انتشار: شنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۲۱:۵۱:۴۶ |
کد خبر: 27581 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: رییس اداره محیط زیست ری گفت: ۱۰ واحد آلاینده زیست محیطی ذوب پلاستیک در بخش کهریزک شهرستان به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ما – زهره عبادتی اظهار داشت: اداره محیط زیست شهرستان ری در راستای اجرای ماده هفت قانون مدیریت پسماند و ماده ۱۱ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست طی یک سال گذشته اخطاریه های مکرری به این واحدها صادر نمود ولی به دلیل بی اعتنایی صاحبان این واحدها به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی افراد سودجو از سال های گذشته اقدام به جمع آوری و ذوب پسماندهای پلاستیکی در روستای شریف آباد بخش کهریزک می کنند افزود: این واحدها منبعی عظیمی برای ایجاد آلودگی های شدید زیست محیطی و تهدیدی برای سلامتی ساکنان این روستا شده اند.

عبادتی تصریح کرد: پلاستیک های بازیافتی در این واحدها به صورت غیر اصولی شستشو، آسیاب و ذوب می شوند که همین امر باعث آلودگی شدید آب، خاک و هوا می شود.

وی با بیان اینکه برخی از پسماندهای پلاستیکی توسط صاحبان این واحدها شبانه در منطقه سوزانده می شوند ابراز کرد: شدت آلودگی هوا در هنگام شب موجب تنگی نفس کودکان و سالخوردگان این منطقه می شود.

عبادتی یادآور شد: واحدهای ذوب پلاستیک باید دارای تصفیه خانه و سیستم های نوین آسیاب و ذوب پلاستیک باشند تا فعالیتشان هیچگونه آلودگی به محیط زیست نداشته باشد.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>