بانک ها نقدینگی موجود در جامعه را به سمت رونق تولید هدایت کنند | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

بانک ها نقدینگی موجود در جامعه را به سمت رونق تولید هدایت کنند

انتشار: پنج شنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۱۱:۴۵:۱۷ |
کد خبر: 27545 |
بازدید: 24 views |
بدون دیدگاه


پا۱

پاکدشت- ابتکارورامین: وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: بانکها نقدینگی موجود در جامعه را به سمت رونق تولید هدایت کنند.

به گزارش خبرنگار ما – رضا رحمانی بعد از ظهر پنج شنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان پاکدشت که با حضور انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران و نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران, هادی تمهیدی فرماندار پاکدشت در فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: باید باور کنیم که کشور در شرایط جنگ اقتصادی است و البته این

رحمانی افزود: همه ما باید برای تحقق رونق تولید فعالیت کنیم و این مطلب را فرض و تکلیف قلمداد کنیم.

وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه وظیفه ذاتی بانک‌ها اعطای تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی است گفت: بانک باید نقدینگی موجود در جامعه را به سمت رونق تولید هدایت کنند.

وی بیان داشت: امسال برای تحقق شعار سال با روحیه جهادی سال را آغاز کردیم و اساساً اولویت اصلی برای ما حفظ اشتغال موجود است لذا امسال بفرمود مقام معظم رهبری نباید اجازه دهیم که هیچ واحد صنعتی تعطیل و کارگری بیکار شود.

رحمانی اولویت بعدی در سال رونق تولید را شناسایی واحدهای صنعتی موجود عنوان کرد و بیان داشت: واحدهای صنعتی که با نیمی از ظرفیت فعالیت می‌کنند باید شناسایی شوند.

وی گفت: کالایی که امکان تولید داخل دارد نباید اجازه واردات پیدا کند و در سال ۹۷ میانگین ۲۲ درصد کاهش واردات داشتیم و امسال ۱۴۲ قلم کالا را مجدداً منع واردات کردیم و سال گذشته ۱۳۳۹ قلم کالایی که امکان تولید داخل دارند را منع واردات کردیم و اگر کالای ایرانی با ۱۰ درصد افزایش قیمت تولید شود ارزشمند است.

وزیر صنعت معدن و تجارت بیان داشت: صنعت پوشاک قابلیت توسعه دارد و امسال به هیچ عنوان اجازه واردات پوشاک و لوازم خانگی را ندادم و در این راستا از کسانی که در صنایع پوشاک و تأسیس شهرک تخصصی فعالیت می‌کنند به صورت همه جانبه حمایت می‌کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>