۱۰ باب مدرسه خیرساز در شهرستان دماوند احداث می شود | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

۱۰ باب مدرسه خیرساز در شهرستان دماوند احداث می شود

انتشار: پنج شنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۱۱:۴۵:۰۷ |
کد خبر: 27541 |
بازدید: 33 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین:  رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند از ساخت و تکمیل ۱۰ باب مدرسه خیر ساز در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح ها تا پایان امسال به بهره برداری می رسند.

به گزارش خبرنگار ما – مهرداد پور فتحی چهارشنبه شب در جلسه شورای آموزش و پرورش در مورد طرح های آموزشی در دست اجرای شهرستان دماوند اظهار داشت: کلنگ زنی مدرسه ۱۵ کلاسه مسکن مهر به مساحت ۲ هزار متر مربع و اعتبار یک میلیارد ریال توسط اداره راه و شهرسازی از دیگر طرح هایی است که در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: با همکاری مجمع خیرین استان مجوز تخریب و احداث مدرسه ۱۵ خرداد بخش جابان اخذ شده و عملیات اجرایی این مدرسه نیز تا ۲ ماه آینده آغاز می شود.

رئیس آموزش و پرورش دماوند اضافه کرد: ساخت مدرسه سرخده، ولیعصر(عج) و ۵ مدرسه دیگر نیز در حال انجام است.

وی گرانی کاغذ را از مشکلات کنونی آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: این مشکل در زمان برگزاری امتحانات بیشتر نمود پیدا می کند و در سنوات گذشته اعتباری در این خصوص اختصاص می یافت، ولی در سال جاری هیچ اعتباری در نظر گرفته نشده است.

وی عنوان کرد: مقرر شد تا شهرداری، خیرین و انجمن اولیا و مربیان در این خصوص به آموزش و پرورش کمک کنند.

** ۴۰ واحد تولیدی نیمه فعال دماوند به چرخه تولید بازگشت

فرماندار شهرستان دماوند نیز در این جلسه گفت: سالجاری را به چهار فصل تقسیم کرده ایم و تمام پروژه ها عمرانی هر نهاد در پایان هر فصل باید کلنگ زنی و یا مورد بهره برداری قرار گیرد و کوچکترین فعالیت هر نهاد باید در بین مردم بازتاب داشته باشد.

مجید صفری با تأکید بر اینکه تمام برنامه ها باید به صورت متمرکز اجرا شود، افزود: در سال جاری در نظر داریم بیش از ۴۰ مؤسسه و کارخانه غیر فعال را به صورت ۱۰۰ درصد فعال کنیم.

وی با بیان اینکه موضوعات مطرح شده در این جلسه نشان دهنده مصمم بودن مسئولان در رصد و بررسی مشکلات حوزه آموزشی است، اظهار داشت: خود کفا کردن آموزش و پرورش به لحاظ اقتصادی، نیروی انسانی و امکانات در اجرای سیاست های این نهاد تاثیر گذار است.

مجید صفری تاکید کرد: آموزش و پرورش یک خانواده بسیار مهم محسوب می شود و در سال جاری باید بر روی کیفیت فعالیت های این نهاد برنامه ریزی مناسب انجام شود.

وی افزود: با توجه به اهداف تبیین شده در ابتدای این مسیر قرار داریم و اگر آموزش و پرورش از فرصت های خود درآمد زایی کند، علاوه بر تامین هزینه های مربوطه، می تواند به دیگر نهادها نیز کمک کند.

** اوقات فراغت دانش آموزان برمبنای شعارسال تعریف شود

امام جمعه شهر دماوند نیز در ادامه با بیان اینکه افزایش بازده کاری، سطح قبولی و کیفیت آموزش در این نهاد از اهمیت بسزایی برخوردار است، گفت: باید شرایطی در این نهاد فراهم شود تا دانش آموزان هیچگونه مشکل و استرسی برای امتحان نداشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی برنامه های مربوط به اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تابستان را از مهمترین موضوعات فرهنگی برشمرد و افزود: با توجه به ارائه برنامه های مختلف در طول تابستان توسط دستگاه های ذیربط از موازی کاری در این زمینه باید پرهیز شود.

وی گفت: یادگیری مهارت های شغلی با توجه به شعار سال در کنار برنامه های تفریحی و آموزشی بسیار حائز اهمیت است.

حجت الاسلام فتاح دماوندی تأکید کرد: با انعقاد تفاهم نامه ای بین آموزش و پرورش و اداره فنی و حرفه ای زمینه حضور دانش آموزان دبیرستانی در این مراکز کاربردی فراهم شده و باید از این فرصت در جهت شکوفایی استعدادهای دانش آموزان استفاده کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>