عملیات لایروبی رودخانه های جنوب پایتخت آغاز شد | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸

عملیات لایروبی رودخانه های جنوب پایتخت آغاز شد

انتشار: یکشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۲۰:۵۱:۳۴ |
کد خبر: 27463 |
بازدید: 31 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: مدیر امور منابع آب شهرستان ری از آغاز عملیات لایروبی رودخانه سرخه حصار و انهار طبیعی فیروزآباد به طول ۶ هزار و ۳۰۰ متر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – سید حمید رضا حسینی در این باره اظهار داشت: این رودخانه ها در محدوده روستاهای مافتون، طالب آباد، اسماعیل آباد، زمان آباد، گلحصار و باقر شهر لایروبی می شوند.

وی تصریح کرد: این عملیات در ۶ هزار و ۳۰۰ متر در مساحت ۱۰۷ هزار و ۴۰۰ متر مربع از بستر رودخانه سرخه حصار، نهر طبیعی فیروزآباد و مافتون انجام می شود.

حسینی با بیان اینکه نخاله های ساختمانی اصلی ترین عامل تخریب بستر رودخانه ها محسوب می شود، افزود: عملیات لایروبی سال ها در این رودخانه ها انجام نشده و در حال حاضر ضروری است.

وی عنوان کرد: همچنین عملیات لایروبی و پاکسازی رودخانه کن در غرب حوزه این شهرستان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری به علت موقعیت جغرافیایی و قرار گیری در پایین دست شهر تهران منبع سرریز رودخانه های سرخه حصار، کن و جاجرود است و همواره در معرض بحران های طبیعی نظیر سیل قرار دارد.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>