جلسه کارگروه آب و کشاورزی شهرستان ورامین برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸

جلسه کارگروه آب و کشاورزی شهرستان ورامین برگزار شد

انتشار: چهارشنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ساعت ۱۹:۰۴:۲۷ |
کد خبر: 27387 |
بازدید: 45 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: با حضور مدیرکل دفتر امور پژوهشی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ، جلسه کارگروه آب و کشاورزی شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – فرماندار شهرستان ورامین در این جلسه گفت : حذف دلالان با تأکید تحویل محصول گندم به مراکز خرید دولتی، اولویت کارگروه کشاورزی است تا محصول تولید شده، در چرخه اصلی مصرف قرار گیرد.

حسین کاغذلو افزود: با تمهیدات صورت گرفته، هیچ گونه کمبودی در حوزه نهاده های کشاورزی و دامی در شهرستان ورامین وجود ندارد ولی باید دقت داشت، آن دسته از کشاورزانی که سال گذشته از نهاده های کشاورزی دولتی استفاده کرده اند، می باید محصول مازاد بر نیاز خود را با اولویت، در اختیار بخش دولتی قرار دهند در غیر اینصورت، نهاده های دولتی امسال به آنها تعلق نمیگیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن زمان برداشت محصول گندم و جو ضروری است تا کمیته برداشت محصول در شهرستان ورامین تشکیل شود تا با مدیریت بهتر، با کمترین میزان تلفات کل محصول برداشت شود تا از واسطه گری و بروز پدیده دلالی در حوزه گندم و جو جلوگیری شود.

فرماندار ورامین افزد: استقرار مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران در شهرستان ورامین، ظرفیت مناسبی برای توسعه کشاورزی علمی در منطقه است تا با افزایش میزان تولید، شاهد تحقق شعار سال در حوزه کشاورزی باشیم.

وی تعهد شهرستان ورامین در توسعه کشت گلخانه ای در سال جاری را ۲۰۵ هکتار اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه شهرستان متعهد شده تا امسال ۲۰۵ هکتار به اراضی گلخانه ای بیافزاید لازم است تا با تشکیل ستاد توسعه گلخانه، این هدف محقق شود.

ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل محدودیت منابع آبی، ۳۸ هزار هکتار از این اراضی زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی می رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>