۲ پایگاه سلامت در شهرستان ری به بهره برداری رسید | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

۲ پایگاه سلامت در شهرستان ری به بهره برداری رسید

انتشار: سه شنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۲۰:۱۱ |
کد خبر: 27037 |
بازدید: 21 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: ۲ پایگاه سلامت با اعتبار ۱۳میلیارد ریال از محل فرمانداری و خیرین امروز سه شنبه در بخش قیامدشت شهرستان ری به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ما – رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری در حاشیه این مراسم اظهار داشت: مساحت هر کدام از این پایگاه های سلامت ۲۷۰ متر می باشد که در ۲ طبقه ساخته شده اند، این پایگاه های به ازای ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در مناطق شهری احداث می شوند.

فاطمه تاجیک با اشاره به اینکه پایگاه های سلامت بخش قیامدشت در گذشته به دلیل استیجاری بودن از فضای مناسبی برخوردار نبودند افزود: استقرار این ۲ پایگاه سلامت استاندارهای بهداشتی این منطقه را ارتقاء داده است.

وی ادامه داد: شبکه بهداشت برای پیشبرد امور بهداشتی شهرستان ری طرح جامع وزارت بهداشت که نسبت به طرح تحول سلامت کار سنگین تر و جامع تری است و افراد بیشتری را تحت پوشش خود قرار می دهد را برای بهبود وضع بهداشت شهرستان ری برگزیده است.

وی با بیان اینکه وضعیت بهداشتی شهرستان ری در دوران دولت تدبیر و امید تحول بسیار خوبی یافته است تصرح کرد: این شهرستان هم اکنون ۲۷ خانه بهداشت در روستاها، ۲۶ مرکز سلامت در شهرها و ۴۳ پایگاه سلامت در شهرها و روستاهای خود دارد.

تاجیک عنوان کرد: بخش روان شناسی با هدف آموزش مهارت های زندگی برای جلوگیر از شیوع افسردگی، اضطراب، خشم و طلاق در مراکز بهداشتی شهرستان ری ایجاد شده است و همچنین بخش داندانپزشکی نیز برای ارائه خدمات با قیمت مصوب دولتی در این مراکز انجام می پذیرد.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان ری در بخش دیگر سخنان خود به خدمات این اداره در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: شهرستان ری به لحاظ وجود اماکن مذهبی و تاریخی همه ساله پذیرای میهمانان نوروزی بیشماری است از همین رو بازرسان شبکه بهداشت به صورت شبانه روزی کار نظارت به رستوران ها و رسیدگی به شکایات مردمی را در دستور کار خود دارند.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از مهمترین شهرستان های استان تهران است که دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و پنج بخش مرکزی، کهریزک، فشافویه، خاوران و قلعه نو است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>