سوختگی مجال درمان به امدادگران نمی دهد | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

سوختگی مجال درمان به امدادگران نمی دهد

انتشار: دوشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۵۰:۰۸ |
کد خبر: 27015 |
بازدید: 24 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: نادر شایان رئیس پایگاه اورژانس شهرستان پردیس، از لغو مرخصی پرسنل و برقراری آماده باش کامل برای چهارشنبه آخر سال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – شایان با تاکید به رعایت نکات ایمنی در شب چهار شنبه سوری گفت: سوختگی مجال درمان به امدادگران نمی دهد بنابراین لازم است از انجام حرکات خطرناک خودداری شده، والدین کودکان خود را همراهی کنند، جوانان و نوجوانان مواد محترقه را در دستان یا جیب خود حمل نکرده و شهروندان در زمان بروز حادثه  برای حفظ امنیت جانی خود از صحنه دور شوند.

رئیس اورژانس شهرستان پردیس افزود: ۷ پایگاه اورژانس در شهرستان فعال هستند و در صورت نیاز از امکانات و تجهیزاتی که برای استقرار در کمپ های نوروزی تدارک دیده شده است، استفاده خواهد شد و طی سال جاری نیز به منظور افزایش آمادگی و ایمنی شهروندان مخصوصا جوانان، دوره های آموزشی متعددی در مدارس و ادارات شهرستان برگزار شده است.

شایان با اشاره به برخی ادامات اولیه در مواقع بروز حادثه گفت: شهروندان باید فرد حادثه دیده را به سرعت از محل آتش سوزی دور کرده و پس از تماس با مرکز اورژانس، محل سوختگی را با آب فراوان بشویند و از استفاده از خمیر دندان، روغن و حتی پماد سوختگی خودداری شود تا کار درمان مصدومان به تاخیر نیافتد.

وی در پایان شماره ۱۱۵ را پل ارتباطی مردم و اورژانس دانست و گفت با هماهنگی هایی که انجام شده، هلی کوپتر اورژانس در ساعات روشنایی روز آمبولانس‌ها را پشتیبانی خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>