امسال ۱۳۸ میلیارد ریال مواد معدنی غیرمجاز در ری کشف شد | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

امسال ۱۳۸ میلیارد ریال مواد معدنی غیرمجاز در ری کشف شد

انتشار: شنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۰۰:۴۶:۴۴ |
کد خبر: 26978 |
بازدید: 20 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری گفت: انواع مواد معدنی غیرمجاز با ارزش تقریبی ۱۳۸ میلیارد ریال طی سالجاری توسط بازرسان این اداره کشف شد.

به گزارش خبرنگار ما – عزیزاله افضلی اظهار داشت: مواد معدنی کشف شده شامل آهک، سنگ لاشه، خاک رس، مرمریت، مس، مخروط کوهی، گرانیت، سولفات و مارن رسی است که توسط سه معدن غیر مجاز برداشت می شد.

وی تصریح کرد: ۶۰۰ بازدید توسط بازرسان در طی سالجاری از معادن این شهرستان انجام شد و افزایش این گشت ها موجب کاهش چشمگیر برداشت های غیر مجاز نسبت به سالهای گذشته شده است.

افضلی بیان کرد: تعداد محل های برداشت غیر مجاز مواد معدنی در جنوب پایتخت طی سال ۹۶ هفت مورد بود که با نظارت اداره صنعت معدن و تجارت این میزان در سال ۹۷ به سه مورد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: هم اکنون این شهرستان دارای ۳۳ معدن مجاز و فعال است که موجب اشتغالزایی ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم شده است.

افضلی یادآور شد: برداشت بدون مجوز از پهنه هایی که جزو معادن نیستند، توسط هر شخص حقیقی و حقوقی، غیر مجاز و جرم محسوب می شود و بازرسان اداراه صنعت، معدن و تجارت به شدت با متخلفان برخورد می کنند.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>