۲۲ فروشگاه بزرگ و غیر زنجیره‌ای در دماوند فعال است | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

۲۲ فروشگاه بزرگ و غیر زنجیره‌ای در دماوند فعال است

انتشار: شنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۰۰:۴۴:۳۲ |
کد خبر: 26975 |
بازدید: 24 views |
بدون دیدگاه


دماوند ۳۳

دماوند – ابتکارورامین: رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند با بیان اینکه ۲۲ فروشگاه بزرگ و غیر زنجیره‌ای در سطح این شهرستان فعال است، گفت: حدود ۴۵۰ فروشگاه خوار و بار کوچک در شهرستان دماوند فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ما – رضا میرزا کریمی با اشاره به فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای بابیان اینکه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت از هر برند یک فروشگاه اجازه فعالیت دارد اظهار داشت: ۱۹ فروشگاه زنجیره‌ای در این شهرستان فعال است که از این تعداد ۹ فروشگاه در ۶ ماه اخیر افتتاح و راه‌اندازی شد.

وی افزود: ۲۲ فروشگاه بزرگ و غیر زنجیره‌ای و ۴۵۰ فروشگاه خوار و بار کوچک در پنج شهر و ۷۰ روستای شهرستان فعال است.

این مقام مسئول ادامه داد: پنج فروشگاه زنجیره‌ای که اخیراً راه‌اندازی شده‌اند تعهد داده‌اند در اسرع وقت مدارک لازم برای اخذ پروانه کسب را تکمیل و ارائه کنند و در صورت نگرفتن پروانه، نسبت به پلمپ آنها پس از مهلت مقرر اقدام خواهد شد.

*فروشگاه‌های زنجیره‌ای از اتحادیه کشوری مجوز می‌گیرند

میرزا کریمی در خصوص ساز و کار فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز بیان کرد: این فروشگاه‌ها از اتحادیه کشوری مجوز می‌گیرند، اما با توجه به مصوبه کمیته تنظیم بازار مقرر شد استعلام‌های محلی نیز اخذ کنند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند تصریح کرد: به ازای هر یک نفر که در این فروشگاه‌ها مشغول به کار می‌شود سه نفر در خرده فروشی‌ها بیکار می‌شوند.

وی در خصوص رضایت یا نارضایتی مردم از فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز خاطرنشان کرد: آنچه در این فروشگاه‌ها مشاهده شده حاکی از رضایت مردم است، اما بعضاً مشاهده می‌شود به دلیل اطلاع نداشتن کافی مصرف کننده از موارد کمی و کیفی برای آنان مقرون به صرفه نیست.

این مقام مسئول تاکید کرد: اینک حق امتیاز فروشگاه‌های زنجیره‌ای به افراد بومی واگذار می‌شود، اما صاحب امتیاز اصلی همان مالکان فروشگاه‌ها هستند.

*فعالیت سوپرمارکت‌ها پس از افزایش شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای سیر نزولی داشته است

رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: فعالیت سوپرمارکت‌ها پس از افزایش شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای سیر نزولی داشته و اغلب سوپر مارکت هایی که در محدوده فروشگاه‌ها بودند اعلام و اقدام به تعطیلی کرده‌اند.

میرزا کریمی تاکید کرد: به منظور جلوگیری از تعطیلی سوپرمارکت‌ها باید عزم همگانی در شهرستان به لحاظ اداری صورت گیرد تا شاهد حذف سوپرمارکت‌ها در سطح شهرستان نباشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>