آموزش باید برنامه محور باشد | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

آموزش باید برنامه محور باشد

انتشار: پنج شنبه, ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۰۷:۲۳ |
کد خبر: 26939 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: فرماندار شهرستان دماوند گفت: تمامی ادارات شهرستان یک برنامه مشخص دارند که در این میان شورای آموزش و پرورش باید سند توسعه را محور قرار دهد.

به گزارش خبرنگار ما – مجید صفری روز پنجشنبه در آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند با بیان اینکه هر موضوع فرهنگی باید با برنامه باشد، اظهار داشت: به نتیجه رسیدن یک کار فرهنگی زمانبر است و نباید توقع داشت در زمان کوتاه به نتیجه برسد.

وی با تاکید بر اینکه در سال ۹۸ باید برنامه محورعمل کنیم، افزود: هرقدر نقش انجمن اولیا و مربیان در برگزاری برنامه ها پر رنگ تر شود موفقیت در کارها بیشتر خواهد شد.

صفری با تاکید بر خودکفا بود اداره آموزش و پرورش دماوند ، تاکید کرد: پسندیده نیست که آموزش و پرورش مشکل مالی داشته باشد .

مهرداد پورفتحی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند در این جلسه با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی و برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم دو برنامه مهم مد نظر این نهاد در سال آینده است بیان کرد: در راستای آمادگی دانش آموزان تاکنون دو همایش انگیزشی برای برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم برگزار شده و در نظر داریم در سال آینده یک امتحان آزمایشی نیز برگزار کنیم.

وی با اشاره به راهکارهای این نهاد در خصوص کمبود نیروی انسانی نیز گفت: برگزاری جلسات با نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی به منظور افزایش سهمیه آزمون استخدامی شهرستان، ترغیب دانش آموزان پایه دوازدهم به سمت دانشگاه فرهنگیان و استفاده از نیروهای حق التدریسی از جمله موضوعات مد نظر در خصوص رفع مشکل کمبود نیرو است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت بومی و استعدادهای شهرستان در اولویت قرار دارد گفت: ۱۲۰ نفر از معلمان و مدیران در سال آینده بازنشسته خواهند که با یک برنامه ریزی مناسب می توان کمبود نیرو را جبران کرد.

وی تصریح کرد: ۷۵ درصد از مصوبات شورای آموزش و پرورش در یک سال اخیر انجام شده و با توجه به مشکلات مالی برخی ادارات در سال آینده در نظر داریم در راستای اجرای تمام مصوبات این شورا برنامه ها را به صورت مشارکتی با ارگان های همسو و هم جهت برگزار شود.

پورفتحی همچنین از تجهیز ۵ مدرسه جهت اسکان مسافران نوروزی اشاره کرد و افزود: مدارس شهرستان دماوند تا روز سه شنبه ۲۸ اسفند ماه دایر است و مدارس مختص به اسکان نوروزی تا دوشنبه ۲۷ اسفند آماده می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>