خاطره گویی از شهید دگناتی در کانون فرهنگی شهدای کاشانی | پایگاه خبری ابتکار
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸

خاطره گویی از شهید دگناتی در کانون فرهنگی شهدای کاشانی

انتشار: پنج شنبه, ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۰۷:۲۱ |
کد خبر: 26938 |
بازدید: 18 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: در مراسم خاطره گویی از شهدا سید علاءالدین گتمیری خاطره ای ماندگار از شهید دگناتی را برای عموم بازگو کرد.

به گزارش خبرنگار ما – دی ماه سال ۱۳۶۵ بود و چند روزی از عملیات کربلای ۴ گذشته بود که یکی از رزمندگان بسیجی در حضور هم رزمان خود اعلام کرد که ۵ روز دیگر عملیات آغاز می شود و من حدود ساعت ۲ تا ۳ بامداد به شهادت می رسم، دوستان وی از این حرف شگفت زده شدند و کمی برای ایشان باور نکردنی بود که وی چگونه پیش بینی کرده که عملیاتی به این زودی در پیش است و قرار است در این عملیات در ساعت مشخص شده ای به شهادت برسد. او برای خداحافظی و آخرین دیدار با فرزند ۴ ساله اش به مرخصی رفت و در موعد مقرر به جبهه بازگشت. صبح روز عملیات لباسهای خود را در رود کارون شست، به حمام رفت و خود را معطر ساخت و با حضور تواٌم با آرامش برای شروع عملیات لحظه شماری می کرد، به همرزمان خود میگفت امروز بعد از ظهر برای عملیات آماده باشید، ولی بازهم دوستان او نمی توانستند این پیش بینی را باور کنند. حدود ساعت ۴ بعد از ظهر بود که دو ماشین از فرماندهی به مقر آمدند و ندای عملیات را دادند ، اکیپ دوستان شهید دگناتی با شنیدن این خبر همگی به سوی او سر چرخاندند و با تعجب نظاره گر او بودند اما در حالی که همه رزمندگان با عجله خود را برای عملیات آماده میکردند، شهید دگناتی کماکان با آرامش مشغول کارهای روزمره خود بود چرا که او از صبح برای عملیات آماده بود. غروب رزمندگان به عملیات اعزام شدند و پس از شروع عملیات وی در همان ساعتی که پیش بینی کرده بود به شهادت رسید.

سید علاءالدین گتمیری خود از رزمندگان دفاع مقدس است که خود در عملیات کربلای ۵ حضور داشته و در اکیپ دوستان شهید دگناتی بوده است و اکنون که ۳ سال از بازنشستگی او می گذرد کماکان در حوزه ی دانش آموزی و دفاع مقدس فعالیت دارد و همه ساله در اردوهای راهیان نور خاطره گویی می نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>