همیاران پلیس نقش مهمی در کاهش حوادث جاده ای داشته اند | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

همیاران پلیس نقش مهمی در کاهش حوادث جاده ای داشته اند

انتشار: دوشنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۵۳:۴۵ |
کد خبر: 26885 |
بازدید: 25 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: رویکرد پلیس در کاهش تلفات جاده ای، اجرای طرح های فرهنگی نظیر همیاران پلیس است که در کاهش حوادث جاده ای نقش به سزایی داشته اند.

به گزارش خبرنگار ما – سردار عبدالرضا ناظری روز دوشنبه در آئین آغاز به کار همیاران پلیس شرق استان تهران که در دبستان رسالت دین ورامین برگزار شد اظهار داشت: اجرای طرح همیار پلیس به عنوان یکی از راهکارهای عملی آموزش مقرارت راهنمایی و رانندگی به کودکان است که با همکاری پلیس راهور و مدیران مدارس اجرا می شود.

وی افزود: این که با وجود افزایش تعداد خودرو و نیز سفرهای بین شهری، شاهد کاهش میزان حوادث جاده ای می باشیم به دلیل رعایت اصول راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان و نیز اثر بخشی فعالیت همیاران پلیس است.

وی تصریح کرد: در اجرای این طرح ، دانش آموزان عضو طرح همیاران پلیس با دریافت آموزش های لازم و شرکت در دوره های عملی ، با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا می شوند تا در هنگام سفرهای نوروزی موارد تخلف را به خانواده ها بازگو و از بروز حوادث جاده ای جلوگیری کنند.

ناظری گفت: تذکرات فرزندان به اولیاء می تواند اثرگذاری بیشتری نسبت به برخوردهای پلیسی داشته و در ارتقاء فرهنگ رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی نقش به سزایی ایفا می کند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۱ هزار همیار پلیس در شهرستان های شرق استان تهران اظهار داشت: ۶هزار و ۳۴۰ دانش آموز در ورامین، یک هزار و ۲۲۴ نفر در پاکدشت، ۹۳۰ نفر در پیشوا، ۶۵۳ نفر در دماوند، ۴۳۲ نفر در پردیس، ۱۷۵ نفر در فیروزکوه و یک هزار و ۳۰۰ دانش آموز در شهرستان قرچک همیار پلیس هستند.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران افزود: اجرای طرح همیار پلیس یکی از راه های عملی در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک در جامعه محسوب می شود که توانسته تا حد قابل توجهی از حوادث و تلفات جاده ای را کاهش دهد.

فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>