نظارت بر فروشندگان سموم نباتی در دماوند تشدید شد | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

نظارت بر فروشندگان سموم نباتی در دماوند تشدید شد

انتشار: دوشنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۵۳:۰۳ |
کد خبر: 26883 |
بازدید: 28 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند از تشدید رصد و پایش فروشگاه‌های عرضه سموم نباتی در این شهرستان خبر داد و گفت: دو فروشگاه سموم کشاورزی امسال پلمپ شد.

به گزارش خبرنگار ما – حسین اردلانی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷۷ مورد بازدید از فروشگاه های سطح شهرستان صورت گرفته که دراین بازدیدها ۲۰ مورد اخطار صادر و ۲ فروشگاه سموم و کودهای کشاورزی پلمپ و جهت طی مراحل قانونی به مراجع ذیربط معرفی شدند.

اردلانی ادامه داد: در این پایش وضعیت حضور مسئول فنی در فروشگاه، ثبت اطلاعات کامل فروش سموم، فروش با نسخه گیاه‌پزشکی، خرید از شرکت‌های پخش مجاز، عدم وجود سموم تاریخ گذشته در فروشگاه، ثبت اطلاعات در سیستم مانیتورینگ، عرضه و میزان فروش،‌ بررسی وضعیت محیطی و نحوه مدیریت ‌سموم فاسد سنواتی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: هرگونه تغییر در بسته‌بندی و دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع بوده و درج تاریخ تولید و انقضا و قیمت بر روی بسته بندی الزامی است.

مدیرجهاد کشاورزی دماوند با اشاره به اهمیت حفظ سلامت غذایی جامعه و نیز مراقبت از باغ ها و مزارع در مقابل سموم غیر استاندارد و قاچاق، از کشاورزان خواست سموم مورد نیاز را از فروشگاه های معتبر تهیه کنند.

اردلانی تاکید کرد: کشاورزان ضمن دریافت فاکتور خرید، قوطی خالی سم و فاکتور را نزد خود نگه دارند، تا درصورت شکایت احتمالی مبنی بر خسارت ناشی از سموم قاچاق، بتوان از حقوق آنان دفاع کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>