عملیات گازرسانی به اراضی گلخانه ای پیشوا آغاز شد | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

عملیات گازرسانی به اراضی گلخانه ای پیشوا آغاز شد

انتشار: دوشنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۵۲:۴۳ |
کد خبر: 26882 |
بازدید: 25 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: عملیات گازرسانی به اراضی گلخانه ای شهرستان پیشوا با حضور معاون استاندار تهران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ما – در این مراسم روز دوشنبه که با حضور معاون امور اقتصادی استانداری تهران برگزار شد، عملیات گاز رسانی به گلخانه های روستاهای قلعه‌سین و معین‌آباد از توابع بخش مرکزی پیشوا به طول ۲۷ کیلومتر آغاز شد.

معاون امور اقتصادی استاندار تهران در این مراسم گفت: شهرستان پیشوا حق حیات گردن انقلاب اسلامی دارد و فاز عملیاتی انقلاب اسلامی از این شهرستان شروع شده است ولی نقطه ای که اکنون در آن قرار دارد به هیچ وجه در شأن و جایگاه مردم پیشوا نیست.

محمد امامی امین افزود: تمامی مسئولان وظیفه دارند تا با تلاش و همت، گرد محرومیت را از این شهرستان زدوده و مشکلات تولید کنندگان و کشاورزان را برطرف کنند.

وی با اشاره به این که پیشوا قطب تولید محصولات کشاورزی به ویژه محصولات گلخانه ای استان تهران است، اظهار داشت: توسعه کشت گلخانه ای یکی از مهمترین سیاست های دولت تدبیر و امید است که می تواند در مدیریت مصرف آب، نهاده های کشاورزی، افزایش راندمان تولید و افزایش میزان اشتغال نقش به سزایی ایفا کند.

وی گفت: با اجرای طرح گازرسانی به گلخانه های تولید گل و گیاه می توان در کاهش هزینه های تولید گام های اساسی برداشت و تولید را مقرون به صرفه کرد.

امامی امین افزود: استعدادهای بزرگ از دل محرومیت ها ظهور می کنند، این بدان معنی است که ظرفیت ها زیادی در نقاط محروم وجود دارد و ایجاد و توسعه امکانات زمینه بروز و ظهور ظرفیت ها و استعدادهای جدید را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه تاثیرگذاری در سطح استان راهی جز بهره گیری همه جانبه از ظرفیت ها ندارد، خاطرنشان کرد: شهرستان پیشوا فرصت ها و ظرفیت های مناسبی در حوزه های مختلف کشاورزی و صنعت برخوردار است که با بهره گیری از این توانمندی ها می توان زمینه توسعه همه جانبه آن را فراهم کرد.

پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پیشوا بیش از ۱۲ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که از این میزان ، یک هزار و ۸۰۰ هکتار آن گلخانه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>