اجرای نمایشهای دینی، فرهنگی اجتماعی در هفته فرهنگی پیشوا | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

اجرای نمایشهای دینی، فرهنگی اجتماعی در هفته فرهنگی پیشوا

انتشار: شنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۵۶:۱۶ |
کد خبر: 26832 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: موضوعات و محتوای نمایشهای اجرا شده در مساجد، مدارس و صحن امام زاده جعفربن موسی الکاظم (ع) شهرستان پیشوا با مضامین دینی، فرهنگی و اجتماعی در هفته فرهنگی بود

به گزارش خبرنگار ما – موضوعات و محتوای نمایشهای اجرا شده در مساجد، مدارس و صحن امام زاده جعفربن موسی الکاظم (ع) شهرستان پیشوا با مضامین دینی، فرهنگی و اجتماعی در هفته فرهنگی بود

امیر حسین طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا گفت: علاوه بر گروه های تحت نظر انجمن هنرهای نمایشی، گروه های نمایش کانونهای فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان در هفته فرهنگی این شهرستان اجرای نمایشهای مختلفی را که اکثر آنها بر گرفته از قصص قرآنی و دینی ما مسلمانان است با موضوعات دینی، فرهنگی و اجتماعی در مناطق مختلف شهر و روستاهای همجوار به اجرا در آوردند.

این نمایش ها با عناوین (ابلیس و عابد) که بر گرفته از آیه شریفه ای از سوره یاسین و با موضوع راه هایی که شیطان برای انحراف انسان به کار می گیرد نمایش برای عموم ارائه گردید.

دومین عنوان ( نمایش بدتر کیست ) برداشتی از سخنان قرآنی و اینکه انسان نباید به چشم حقیرت به افراد دیگر نگاه کند و کسی را حقیر بشمارد و بر حسب ظاهر افراد بر ایشان قضاوت ننماید  و همچنین چگونگی برخورد با جاهلین نیز در این نمایش آموزنده به صحنه کشیده شد.

در نمایش سوم با عنوان (چاه مکن بهر کسی ) همانطور که از نام نمایش مشخص است موضوع آن تاکید آن بر دوری از خود پسندی و کمک و یاری به دیگران است در این نمایش مواردی مثل خوش پسندی برای دیگران و مودت و دوستی و عاقبت نیت بد و شرخواهی برای دیگر افراد به دید عموم رسید و این نمایش نیز برگرفته از آیه ای از سوره شریفه ی فضلت بود و همچنین به روایات حضرت رسول صلوات الله در این نمای پرداخته شد.

نمایش چهارم (نمایش چراغ) بود که با پیامی از قصص دینی مسلمانان در مورد ایستادگی در مقابل مشکلات و سختی های زندگی بود و اینکه چگونه این مقاومت و پشتکارها در آینده چراغ زندگی و موجب فضیلت یک انسان صالح در نزد خدای مهربان خواهد شد.

همچنین توسط ائمه جماعات در راستای این نمایشها کلاسهای آموزشی فن خطابه نیز برای جوانان و نوجوانان عضو کانون فرهنگی و هنری مساجد برپا گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>