رئیس قوه قضائیه در اجرای قانون به هیچ یک از مفسدان اقتصادی رحم نکند | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

رئیس قوه قضائیه در اجرای قانون به هیچ یک از مفسدان اقتصادی رحم نکند

انتشار: جمعه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۱۲:۰۷ |
کد خبر: 26823 |
بازدید: 18 views |
بدون دیدگاه


طزری

ورامین – ابتکارورامین: حجت‌الاسلام و المسلمین جعفر طزری ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته خیر آباد بیان داشت: حلول ماه رجب، ماه ریزش رحمت الهی را تبریک عرض می کنم ماه رجب ماه استغفار از خداوند تبارک و تعالی است و اعمال و ادعیه بسیاری در این ماه بیان شده است که روزه گرفتن، نماز خواندن و ادعیه های متفاوت از جمله این اعمال است.

به گزارش خبرنگار ما – وی افزود: یکی از اعمال این ماه استغفار است این که انسان از خداوند طلب مغفرت و محو گناهان خود را نماید البته به نحویه استغفار هم پایبند باشد و در روایت آمده است خوشا به حال کسی که در نامه اعمالش استقبال بسیار آمده است یا در کنار هر گناه استغفار ثبت است.

طزری خاطرنشان کرد: البته منظور از استغفار فقط ذکر لسانی نیست بلکه عمل کردن مطرح است این که انسان نیت خود را ابتدا خالص کند و هرگز دنبال گناه نرود و خداوند را اطاعت کند و جبران آنچه از دست او رفته است را نماید.

وی اضافه کرد: ماه رجب ماه معطر شدن به بوی استقبال و پاک کردن و برطرف کردن بوی بد گناهان است.

امام جمعه خیرآباد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته گفت: در بیانیه مقام معظم رهبری یا همان گام دوم ۷ سر فصل آمده بود که مقام معظم رهبری جوانان را به آنان توصیه کرده بودند یکی از آن توصیه ها بحث اخلاق و معنویت بود همان عاملی که باعث رشد و تعالی جامعه می‌شود و نبود آن جامعه را به سقوط و هلاکت سوق می‌دهد.

وی بیان کرد: برای رسیدن به این هدف ابتدا باید حاکمان جامعه منش و رفتار اخلاقی معنوی داشته باشند و خود را پایبند به آن بدانند بس که پس زمینه را برای رواج آن در جامعه فراهم کنند.

طزری افزود: در این قسمت حضرت آقا رواج اخلاق و معنویت را در گفتار و کردار حاکمان می‌دانند و از حاکمان می خواهند که اولا بستر مناسب برای رواج معنویت را فراهم کنند و با آنان که با تمام قوا به میدان آمده اند تا مردم و جامعه را به زور جهنمی کنند برخورد کنند.

امام جمعع خیرآباد گفت: اگر قرار است این اقدام صورت گیرد باید به چه نکته توجه کرد در جامعه اسلامی ما که یکی از دموکراسی ترین کشورهاست و مردم نقش بسزایی در تعیین مسئولان دارند مردم باید یکی از این ملاک های خود را توجه و اهمیت مسئولان و منتخبین به امور معنوی بدانند و ثانیاً این مطالبه‌گری از مسئولان باشد تا مسئولان خود را موظف به اجرای آن بدانند.

وی تصریح کرد: هرگاه انتخاب مردم درست صورت نگیرد و مردم از مسئولان مطالبه نکنند اخلاق و معنویت در جامعه کمرنگ می شود و جای آن را دنیا طلبی و هوس رانی می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این بیانیه برخورد با کسانی که مردم را می خواهند جهنمی کند وظیفه حاکمان می‌دانند گفت: لذا مسئولی نمی تواند در جامعه اسلامی ادعا کند که بهشت بردن مردم وظیفه او نیست.

امام جمعه خیرآباد با اشاره به اینکه در تیرماه سال جاری رهبر انقلاب اسلامی در دیداری که با دولتمردان و مسئولان داشتند گفت: مسئولان هرگز مردم را شرطی نکنند و کشور را معطل اموری که خارج از اختیار آنان است قرار ندهند در قضیه برجام رفع همه مشکلات به مذاکره با آمریکا گره خورد و آخر امر ملاحظه شد که برجام هم صورت گرفت لیکن گرهی از مشکلات مردم باز نشد.

وی بیان داشت: امروز هم عده ای از مسئولان بیان می کند که حل مشکلات در وضع قوانین پالرمو است و حال آنکه حل مشکلات را به دست کشورهایی قرار می‌دهند که در برجام دخیل بودند اما کاری نکردند و امروز همان کشورها اعلام می‌کنند که با پیوستن به گروه های FATF مشکلات حل می شود.

وی خاطرنشان کرد : بدانیم و باور داشته باشیم که حل مشکلات در داخل است و به دست جوانان همین کشور قابل حل است و نباید تمام امکانات کشور را معطل کرد تا ببینیم دیگران که اغلب دشمنان این نظام هستند برای ما چه می کنند.

طزری گفت: رهبر معظم انقلاب در حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی را به عنوان ریاست قوه قضائیه برگزیدند و در این حکم ایشان را به ۸ مطلب رهنمون شدند یکی از آن ۸ توصیه این است که در اجرای حکم قضایی ملاحظه این و آن را نکنند.

خطیب جمعه خیرآباد اظهار داشت: امروز قسمتی از مشکلات جامعه خصوصاً در عرصه اقتصاد، متوجه مفسدان اقتصادی کشور و گاهاً دانه درشت هاست آنچه مردم از رئیس جدید قوه قضایی می خواهند و انتظار دارند آن است که در اجرای قانون و حکم قضایی به هیچ یک از مفسدان اقتصادی رحم نکند و هر کس در هر جایگاهی که قرار دارد اگر تخلفی از او سر زد با تخلف او برخورد شود.

وی تصریح کرد:‌ نباید کسی گمان کند که چون از قدرت یا ثروت برخوردار است می تواند هر چه بخواهد انجام دهد و جوابگوی هیچ کس هم نباشد مفسدان اقتصادی نباید احساس امنیت و آرامش کنند بلکه باید احساس کنند که هر لحظه در پنجه قانون و مجازات گرفتار خواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>