هنرمند شهرری جایزه برتر جشنواره علامه جعفری(ره) را به خود اختصاص داد | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

هنرمند شهرری جایزه برتر جشنواره علامه جعفری(ره) را به خود اختصاص داد

انتشار: پنج شنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۵۳:۱۱ |
کد خبر: 26800 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: «احسان قدمی» مدرس موسیقی شهرری در نخستین جشنواره تالیفات برتر علوم انسانی علامه جعفری(ره) به عنوان پژوهشگر برتر در حوزه هنر معرفی شد.

به گزارش خبرنگار ما – وی در این جشنواره جایزه و تندیس ویژه جشنواره را دریافت کرد و اثر وی به عنوان اثر برتر جشنواره شناخته شد.

مقاله وی با عنوان «جایگاه هنر دف نوازی در ایران» در جشنواره یادشده حضور داشت.

وی همچنین دو مقاله موسیقی با عنوان “اهمیت ساز دف در موسیقی سنتی و عرفانی ایران” و “موسیقی ایران در دوران قبل و بعد از اسلام”  در اولین کنفرانس بین المللی نوآوری و تحقیق ارائه داده است و همچنین کار تدریس در آموزشگاههای موسیقی تهران، مجتمع فرهنگی و هنری شیخ ابوالفتوح رازی وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری و مراکز معتبر فرهنگی و هنری استان تهران را بر عهده دارد.

از فعالیت ها و افتخارات دیگر «احسان قدمی» می توان به دریافت عنوان درجه یک از کانون نوازندگان خانه موسیقی ایران، اجرای تکنوازی در اجلاس ویژه فروم در کشور سوئیس، اجرا در فستیوال موسیقی برلین کشور آلمان، اجرا در کشور های پاکستان، جمهوری چک،ترکیه، امارات متحده عربی و… ، منتخب تکنوازی دف در خانه موسیقی جهان درکشور آلمان، مورد تقدیر وزیرمهمترین ایالت پاکستان (پنجاب) و رؤسای دپارتمانهای دانشگاههای “پنجاب” و “جی سی” در کشور پاکستان، همکاری با ارکسترهای معتبری ازجمله ارکستر رسمی تالار وحدت ، ارکستر دفترموسیقی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، ارکستر مرکز موسیقی، ارکستر استاد محمداسماعیلی ، ارکستر ساقی و … اشاره کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>