تبیین سیاست‌های دولت برای روستاییان از وظایف شوراهاست | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

تبیین سیاست‌های دولت برای روستاییان از وظایف شوراهاست

انتشار: پنج شنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۵۱:۴۷ |
کد خبر: 26798 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: فرماندار پیشوا گفت: شوراهای اسلامی باید نسبت به تبیین و توجیه سیاست‌های دولت و تشویق و ترغیب روستاییان جهت اجرای سیاست‌های مذکور اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ما – حسین عباسی در نشست هم‌اندیشی شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان پیشوا اظهار داشت: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها در طول ماه های گذشته با توجه به هماهنگی ها و برنامه ریزی های صورت گرفته، برنامه های خوبی را به منصه ظهور گذاشتند که البته در کنار اینها، مشکلات و خلاءهایی نیز وجود داشته است.

وی با قدردانی از زحمات دهیاران و شوراهای اسلامی در تدارک و اجرای برنامه های مختلف در ایام الله دهه فجر و هفته فرهنگی، گفت: حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن موجب روحیه افزایی در مسیولان و جامعه شد و مردم نشان دادند که در همه صحنه ها در دفاع از انقلاب و نطام جمهوری اسلامی حضور دارند و از باورهای خود دفاع می کنند.

وی با بیان اینکه شوراهای اسلامی صاحب نفوذ بوده و به عنوان نمایندگان مردم انتخاب شده اند، افزود: ریل گذاری حرکت های مختلف عمرانی و زیرساختی با شوراهاست و ضروری است که برنامه محور بوده و فعالیت های خود را غنا و ارتقا ببخشند.

عباسی با تأکید بر مقیاس و معیار قرار دادن قانون در همه امور روستاها، اذعان کرد: اعضای شوراها مرجع عمومی مردم روستا برای بیان مشکلات خود هستند؛ لذا ضرورت دارد که نسبت به قوانین آگاهی لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم مطالبه گری شوراهای اسلامی روستاها، گفت: هر چقدر سطح اقدامات بالاتر رفته و گسترده تر شود متعاقبا سیستم اداری نیز به پشتوانه آن پای کار خواهد آمد و اثرات آن در روستاها نمایان می شود.

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه شوراهای اسلامی باید همه اقدامات و طرح های روستا را نظارت و مدیریت کنند، افزود: این مهم نباید با مدیریت دهیاری اشتباه گرفته شود؛ درواقع شوراها باید به همه حوزه های روستایی توجه داشته و با شناخت کامل از ظرفیت ها و امکانات سیاست‌گذاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: تصمیمات شوراها پس از طی مراحل قانونی به عنوان قانون محلی تصویب شده و دهیاران موظف به اجرای آن هستند.

عباسی ضمن بیان اینکه اعضای شورا حق ورود و دخالت در حوزه مسائل اجرایی را ندارند، وظایف و محدوده اختیارات شوراها را تشریح کرد.

وی تداوم آموزش اعضای شوراهای اسلامی را ضروری دانست و گفت: برگزاری جلسات مشترک و کارگاه های آموزشی باعث افزایش شناخت، آگاهی و مفاهمه شوراهای اسلامی می شود تا به رسالت اصلی خود پی برده و اقدامات خود را در مسیر و مدار قانونی پیش ببرند.

فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به لزوم حرکت در جهت افزایش کیفیت و بهبود اقدامات در سطح روستاها، گفت: بر اساس ماده ۶۸ قانون شوراها، شوراهای اسلامی باید نسبت به تبیین و توجیه سیاست‌هاب دولت و تشویق و ترغیب روستاییان جهت اجرای سیاست‌های مذکور اقدام کنند.

وی با بیان اینکه شوراها اختیارات گسترده ای داشته و تصمیم گیرنده اصلی در روستاها هستند، تصریح کرد: شوراها باید با فرمانداری و بخشداری‌هت به عنوان نمایندگان عالی دولت در شهرستان و بخش‌ها همکاری مثبت و سازنده داشته باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>