طراوت و نشاط روستاهای استان تهران فرصتی برای یک سفر نوروزی خاطره انگیز است | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

طراوت و نشاط روستاهای استان تهران فرصتی برای یک سفر نوروزی خاطره انگیز است

انتشار: چهارشنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۲۸:۰۴ |
کد خبر: 26777 |
بازدید: 16 views |
بدون دیدگاه


پا

پاکدشت – ابتکارورامین: هادی تمهیدی فرماندار شهرستان پاکدشت در جمع خبرنگاران گفت : نرخ رشد جمعیت در این شهرستان از سال ۸۵ تا ۹۰ حدود ۳.۸۰ بوده و این نرخ رشد در فاصله سال های ۹۰ تا ۹۵ به ۳.۷۵ رسیده است.

به گزارش خبرنگار ما – وی بیان کرد: با وجود کاهش نرخ رشد جمعیت شهرستان در سال های اخیر با اقدامات موثری که در حوزه مناطق روستایی انجام شده رشد جمعیت در مناطق روستایی بیش از چهار درصد رشد داشته است.

تمهیدی اظهارداشت: یکی از مهمترین افتخارات دولت تدبیر و امید توجه ویژه به مناطق روستایی است و این مهم در شهرستان پاکدشت با اختصاص اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده باعث شده تا چهره مناطق روستایی تغییر یابد.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی بسیاری از افرادی که روزی از روستاها به شهر مهاجرت کرده بودند بار دیگر به مناطق زندگی خود بازگشتند و روستانشین شدند.

فرماندار پاکدشت اعلام کرد: براساس سرشماری سال ۹۵، این شهرستان بیش از ۴۵۱ هزار نفر جمعیت دارد که افزون بر یکصد هزار نفر آنان از اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز هستند و درکنار سایر شهروندان ایرانی زندگی می کنند.

به گفته این مسئول، همچنین ۹۴.۳ درصد از جمعیت شهرستان پاکدشت مشغول به کار و ۵.۷ درصد بیکار هستند.

وی توزیع شاغلان شهرستان پاکدشت را شامل ۵۰ درصد حوزه صنعت، ۳۹ درصد حوزه خدمات، ۶ درصد کشاورزی و پنج درصد در سایر مشاغل تشریح کرد.

فرماندار پاکدشت اظهار داشت: این شهرستان با ۱۵ هزار هکتار زمین زیر کشت محصولات باغی و زراعی قطب مهم کشاورزی استان تهران است به شمار می رود.

به گفته وی همچنین پاکدشت با یک هزار هکتار گلخانه صنعتی، نیمه صنعتی و سنتی سالانه یک میلیارد عدد گل شاخه بریده تولید می کند که این تعداد گل ۹۵ درصد تولید گل استان و ۵۰ درصد تولید گل کشور است.

 

وی گفت: پاکدشت چهار شهرک صنعتی مصوب عباس آباد، خوارزمی، علی آباد و نیز شهرک خصوصی شنزار دارد که بیش از سه هزار واحد صنعتی با اشتغال ۵۰ هزار نفر در این مناطق مستقر هستند.

فرماندار پاکدشت افزود : نوروز فرصت مناسبی برای بیان قابلیت های منطه است لذا باید از این فرصت استفاده کرده و شرایط را برای مسافران نوروزی که در واقع سفیران فرهنگی و اطلاع رسانی محسوب می شوند به درستی فراهم کرد.

وی گفت: مسافرانی در طول ایام نوروز می توانند شرایط ، امکانات، زیرساخت ها و قابلیت ها  را برای همشهریان خود بازگو کند و این امر می تواند به  حضور دیگر مردم ایران به منطقه کمک شایانی کند.

تمهیدی  افزود: حضور مسافران و گردشگران می تواند نه تنها در زمینه های فرهنگی بلکه موجب رشد اقتصادی آن منطقه شود به همین لحاظ امروز صنعت گردشگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بسیاری از کشورها سرمایه گذاری فراوانی را برای جذب گردشگران انجام می دهند.

وی افزود: وجود آثار تاریخی متعدد در این شهرستان و نیز گلخانه های متعدد تولید گل و گیاه می تواند فضای مناسبی را برای حضور گردشگران به وجود آورد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>