۶۳ درصد از منازل روستایی استان تهران نامقاوم است | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

۶۳ درصد از منازل روستایی استان تهران نامقاوم است

انتشار: سه شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۴۳:۵۴ |
کد خبر: 26775 |
بازدید: 20 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران گفت: بر اساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن، ۲۲۷ هزار واحدمسکونی روستایی در استان تهران وجود دارد که ۶۳ درصد از این منازل نامقاوم بوده و نیاز به بازسازی دارد.

به گزارش خبرنگار ما – غلامرضا صالحی در آئین آغاز عملیات نوسازی بافت فرسوده روستای رستم آباد از توابع بخش جوادآباد ورامین گفت: بنیاد مسکن علاوه بر فعالیت های محوری خود به موضوع نوسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده روستایی ورود کرده و این مهم در ایران اسلامی که جزو ۱۰ کشور حادثه خیز جهان محسوب می شود، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی گفت : بر اساس نتایج آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۵، بیش از ۲۲۷هزار واحد مسکونی روستایی در استان تهران سرشماری شده که ۶۳ درصد این واحدها نامقاوم بوده و نیاز به نوسازی و یا مقاوم سازی دارند.

وی افزود: شهرستان ورامین با بیش از ۸۲ درصد بافت فرسوده روستایی ، رکورد دار استان تهران است.

صالحی اظهار داشت : بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته ، ۱۳ هزار واحد مسکونی روستایی شهرستان ورامین که داخل محدوده طرح هادی هستند سرشماری شده که ازین تعداد ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحد نامقاوم هستند.

وی ازاعطای تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی قرض الحسنه با دوره بازپرداخت ۱۲ ساله به منظور مقاوم سازی و نوسازی بافت فرسوده روستایی خبرداد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان تهران افزود : علاوه بر این تسهیلات، از محل منابع داخلی بنیاد مسکن نیز ۱۰ میلیون تومان تسهیلات ۵ ساله به متقاضیان نوسازی اعطا می شود ضمن آن که برای آوار برداری و تخریب نیز ۴ تا ۸ میلیون تومان به روستائیان اعطا می شود.

وی همچنین از واگذاری ۴ تا ۸ میلیون تومان به صورت بلاعوض برای تهیه نقشه و تهیه مصالح ساختمانی خبر داد.

صالحب گفت: به منظور تأمین نقدینگی مورد نیاز مقاوم سازی منازل روستایی، تلاش داریم که میزان تسهیلات از ۲۵ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان افزایش یابد که تحقق این مهم به همراهی بانک های عامل نیاز دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>