۱۲ طرح آبخیزداری در استان تهران به بهره برداری می رسد | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

۱۲ طرح آبخیزداری در استان تهران به بهره برداری می رسد

انتشار: سه شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۳۹:۵۶ |
کد خبر: 26756 |
بازدید: 18 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران گفت: ۱۲ طرح آبخیزداری با اعتبار ۸۵ میلیارد ریال طی هفته منابع طبیعی در این استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار ما – احمد طاهری روز سه شنبه در حاشیه مراسم تجدید میثاق مدیران سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با آرمان های امام خمینی(ره) اظهار داشت: چهار طرح دیگر نیز که در اثر برودت هوا باقی مانده است، با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال تا پایان فرودین ماه سال ۹۸ در مناطق مختلف استان تهران به بهره برداری خواهد رسید.

وی عنوان کرد: اجرای طرح های آبخیزداری باعث جلوگیری از فرسایش خاک، جلوگیری از سیلاب، تغذیه سفره های زیرزمینی و احیای چاه های آب و زنده شدن قنات ها می شود.

طاهری با اشاره به اینکه ۴۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی در سال آتی به طرح های جنگل کاری و صیانت از اراضی ملی اختصاص یافته است، اظهار داشت: امسال یک هزار و ۶۴۰ هکتار از اراضی استان در جهت بیابان زدایی و جلوگیری از ریزگردها جنگل کاری شد.

وی ادامه داد: همچنین ۲۵۰ هزار اصله نهال نیز امسال در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در استان تهران توزیع و غرص خواهد شد.

طاهری در ادامه به مهمترین اقدامات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اشاره کرد و افزود: طرح کاداستر( اصلاح هندسی) و تثبیت مالکیت اراضی ملی در ۹۸۵ هزار هکتار از زمین های استان تهران انجام شده است و سند تک برگی صادر می گردد.

۱۵ تا ۲۱ اسفند در تقویم ملی به عنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده و شعار این هفته در سال جاری «منابع طبیعی بزرگترین سرمایه ملی» انتخاب شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>