احداث تاکنون چهار مدرسه خیرساز در دماوند با هزینه‌ای بیش از ۸ میلیارد تومان | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

احداث تاکنون چهار مدرسه خیرساز در دماوند با هزینه‌ای بیش از ۸ میلیارد تومان

انتشار: سه شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۴۰:۱۰ |
کد خبر: 26755 |
بازدید: 13 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: مدیرعامل انجمن خیرین مدرسه‌ساز شهرستان دماوند از استقبال کم خیران با توجه به مشکلات اقتصادی در تکمیل مدرسه ولیعصر(عج) جیلارد خبر داد و گفت: تاکنون چهار مدرسه خیرساز در دماوند با هزینه‌ای بیش از ۸ میلیارد تومان احداث شده است.

به گزارش خبرنگار ما – منصور خطیبی با بیان اینکه حدود ۹ مدرسه خیرساز در شهر دماوند قرار دارد، اظهار کرد: این تعداد مدرسه تنها مربوط به شهر دماوند است و مابقی مدارس خیرساز، در شهرها و روستاهای این منطقه احداث شده است.

وی اشاره‌ای به ساخت مدارس خیرساز در طول سال‌های اخیر در منطقه دماوند داشت و گفت: تعدادی از مدارس خیرساز در سال‌های اخیر بنا شده‌اند که از این میان می‌توان به مدرسه سلطان‌العلمایی با هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، مدرسه صالح با هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیارد تومان اشاره کرد.

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان دماوند ادامه داد: همچنین مدرسه استثنایی البرز با برآورد هزینه دومیلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و مدرسه حضرت ابوالفضل(ع) با یک‌میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار از این دست مدارس هستند.

*اداره کل نوسازی مدارس استان تهران پروژه مدرسه ولیعصر(عج) جیلارد را نیمه‌کاره رها کرده است/ استقبال کم خیران با توجه به مشکلات اقتصادی در تکمیل مدرسه ولیعصر(عج) جیلارد

خطیبی با اشاره به موضوع مدرسه ولیعصر(عج) واقع در جیلارد که مدت هشت سال بلاتکلیف مانده، بیان کرد: در ابتدا مقرر بود که اداره کل نوسازی مدارس استان تهران اقدام به ساخت این مدرسه کند، اما به دلیل کمبود بودجه، این پروژه به صورت نیمه‌کاره رها شده است.

وی ادامه داد: ما در این خصوص سعی در جذب افراد خیر برای پیگیری ساخت این پروژه نیمه‌کاره داریم و با خیری در این خصوص صحبت کردیم، اما متأسفانه به نتیجه نرسیدیم و به دلیل مشکلات اقتصادی موجود، خیران استقبال کمی در این زمینه دارند.

*اغلب خیران مدرسه‌ساز در شهرستان دماوند بومی هستند/ حاج اکبر ابراهیمی تاکنون ۶ مدرسه در شهرستان دماوند ساخته است

مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان دماوند تصریح کرد: اغلب خیران مدرسه‌سازی که در شهرستان دماوند اقدام به ساخت مدارس می‌کنند، بومی هستند که از این میان می‌توان به حاج اکبر ابراهیمی اشاره کرد که تاکنون ۶ مدرسه در این شهرستان و ۱۰۷ مدرسه در سراسر کشور احداث کرده است.

خطیبی از سعید و حمید درویشیان، فرامرز اقبال صفت رونقی و خانم پروین سلطان علمایی به عنوان برخی از خیران مدرسه‌ساز شهرستان دماوند نام برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>