برگزاری نخستین جشنواره سراسری هنرهای نمایش و آئین های نوروزی همزمان با فرا رسیدن ایام نوروز | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

برگزاری نخستین جشنواره سراسری هنرهای نمایش و آئین های نوروزی همزمان با فرا رسیدن ایام نوروز

انتشار: یکشنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۱۰:۱۷ |
کد خبر: 26713 |
بازدید: 16 views |
بدون دیدگاه


فیروز

فیروزکوه – ابتکارورامین: سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه از برگزاری نخستین جشنواره سراسری هنرهای نمایش و آئین های نوروزی در شهرستان فیروزکوه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – همزمان با فرا رسیدن ایام نوروزی و با هدف حمایت و اعتلای فرهنگ و آئین های نوروزی و بزرگداشت روز جهانی تئاتر در قالب تولید آثار نمایشی؛ نخستین جشنواره سراسری هنرهای نمایش و آئین های نوروزی در شهرستان فیروزکوه برگزار می شود؛ این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و انجمن هنرهای نمایشی استان و شهرستان فیروزکوه از ٢۵ اسفند ٩٧ الی ۶ فروردین ٩٨ در قالب تولید آثار نمایشی برگزار می شود.

اسماعیل پور روشن، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزکوه، ضمن اعلام این خبر افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده قرار است گروه‌های نمایشی، ١٢ اثر در قالب نمایش‌های آیینی جشنواره کهن‌دیار فیروزکوه به اجرا در آید و چند نمایش به مناسبت روز جهانی تئاتر در فضاهای باز، اماکن گردشگری و کمپ‌های نوروزی شهرستان برپا شود.

پور روشن همچنین اظهار داشت: در این طرح ضمن برخورداری بومیان این شهرستان از آثار نمایشی، مسافران نورزی هم از امکان دیدن تئاتر بهره‌مند می‌شوند.

شایان ذکر است جشن روز جهانی تئاتر به خاطر گستردگی رویدادهای هنری به مناسبت روز جهانی تئاتر در ۶ فروردین ماه در دانشگاه آزاد اسلامی  شهرستان فیروزکوه برگزار می‌ شود که نخستین جشن روز جهانی تئاتر برای هنرمندان استان تهران خواهد بود.

در این برنامه از فعالان تئاتر استان تهران تقدیر خواهد شد و گروه‌های برتر و فعال طی دو سال گذشته، مدیران دولتی شهرستان‌های استان تهران، پیشکسوتان تئاتر استان، انجمن‌های فعال استان تهران که طی سال گذشته بیشترین دستاورد را داشته‌ اند، نمایندگان مجلس و کسانی که از تئاتر در شهرستان‌ های حمایت کردند؛ مورد تجلیل قرار می‌ گیرند.

انجمن هنرهای نمایشی استان تهران سعی دارد با هدف ، برگزاری هرساله این جشن در ایام نوروز چراغ تئاتر را در شهرستان‌های استان تهران را روشن نگه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>