اجرای طرح های روستایی از برنامه های اولویت دار دولت است | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

اجرای طرح های روستایی از برنامه های اولویت دار دولت است

انتشار: یکشنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۱۰:۰۱ |
کد خبر: 26712 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: تقویت اقتصاد روستایی لازمه دستیابی به توسعه پایدار است و اجرای طرح های اشتغالزا در این استان به عنوان برنامه اولویت دار دولت دنبال می شود.

به گزارش خبرنگار ما – نعمت الله ترکی روز یکشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح سامانه نوین آبیاری ۲۸۰ هکتار از اراضی روستای معین آباد قرچک در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دولت در سال ۹۷ برای حمایت از کسب و کارهای خانگی و روستایی مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار را از محل صندوق توسعه ملی با نرخ چهار درصد در اختیار کارآفرینان و صنعتگران روستایی قرار داده و در بودجه ۹۸ نیز اعتبارات خوبی برای این بخش تعریف شده است.

وی در ادامه به سند آمایش استان اشاره کرد و افزود: این سند با نگاه توسعه ای به ۱۶ شهرستان و ۷۱۲ روستا با تلاش شبانه روزی فرمانداران و کارشناسان استانداری به طور کامل تدوین شده است.

ترکی با تاکید بر اینکه برنامه های توسعه ای سند آمایش باید از سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ بر اساس ظرفیت های منطقه ای عملیاتی شود، عنوان کرد: این سند در سه جلد برای ۱۶ شهرستان استان تهران به صورت برنامه ای دقیق در بخش های تولیدی، زیربنایی، اجتماعی و فرهنگی آماده شده است.

وی ادامه داد: سازمان ها و دستگاه های دولتی موظف به اجرای بندهای این سند هستند و عملکرد دستگاه های استان بر اساس اجرای سند محاسبه و ارزشیابی خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت استان تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر یک میلیون جمعیت در ۷۱۲ روستای استان تهران ساکن هستند، افزود: ۵۰ درصد روستاهای استان تهران باید تا آخر برنامه ششم توسعه در حوزه های کشاورزی، صنعتی، صنایع تبدیلی، گردشگری و خدماتی ساماندهی و فعالیت تخصصی انجام دهند.

وی تصریح: سالانه به طور متوسط باید ۷۰ روستا بر اساس سند آمایش استان تهران فعالیت های توسعه ای را انجام دهند.

ترکی با بیان اینکه اجرای سند آمایش سرزمینی نیازمند برنامه ریزی دقیق، پشتیبانی و تامین منابع است، گفت: دولت به طور کامل اجرای طرح های تعریف شده در این سند را از هر لحاظی پشتیبانی و حمایت می کند.

وی با اشاره به اینکه اجرای سند آمایش سرزمین نیازمند همکاری و آگاهی مردم محلی و روستایی است، اظهار داشت: همکاری سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی با پنج هزار تسهیلگر، گام موثری در اجرای بندهای سند آمایش سرزمینی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>