لزوم رفع محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری از شهرک صنعتی پیشوا | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

لزوم رفع محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری از شهرک صنعتی پیشوا

انتشار: شنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۴:۴۲ |
کد خبر: 26690 |
بازدید: 19 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: فرماندار پیشوا گفت: مستثنی شدن شهرک صنعتی از محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری می تواند زمینه توسعه سرمایه گذاری در این شهرک را فراهم آورد.

به گزارش خبرنگار ما – کیومرث کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست استان تهران با حسین عباسی فرماندار پیشوا دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار که با حضور یگانزاده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا صورت گرفت در خصوص مباحث زیست محیطی شهرستان گفت و گو شد.

فرماندار پیشوا با اشاره به مشکلات و کمبودهای فراوان در این منطقه گفت: مناعت طبع مردم پیشوا و قرابت و علاقه آنان به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی باعث شده تا همه این کاستی ها را صبورانه تحمل کنند.

وی گفت: فقر امکانات در بسیاری از حوزه ها و زیرساخت های پیشوا مشهود است و این شهرستان جزو مناطق محروم و کم برخوردار استان تهران محسوب می شود.

عباسی شهرک صنعتی منطقه را فرصتی برای توسعه اقتصادی پیشوا دانست و گفت: با توجه به اینکه پیشوا در منتهی الیه استان تهران قرار گرفته، مستثنی شدن شهرک صنعتی از محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری می تواند زمینه توسعه سرمایه گذاری در این شهرک را فراهم آورد.

نصب تاسیسات تصفیه پساب دامداری ها سرمایه گذاری بلندمدت است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست استان تهران نیز با اشاره به سابقه دینی و انقلابی مردم پیشوا گفت: مردم این منطقه نقش زیادی در شکل گیری و تداوم انقلاب اسلامی داشته و لایق بهترین و مطلوب ترین خدمات هستند.

کیومرث کلانتری با بیان اینکه به دنبال هدایت توسعه پیشوا هستیم، افزود:  وجود شهرک صنعتی پیشوا فرصت و قابلیت بی نظیری برای رشد اقتصادی پیشوا محسوب می شود و به منظور توسعه منطقه مکاتبات و پیگیری های لازم را جهت مستثنی شدن شهرک از محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری انجام خواهیم داد.

وی برضرورت تصفیه پساب دامداری ها تاکید کرد و گفت: در صورتی که سیستم های تصفیه فاضلاب در دامداری ها استقرار نیابند طی چند سال آینده با مشکلات زیست محیطی عدیده ای روبرو خواهیم شد.

کلانتری تصریح کرد: هر چند نصب تاسیسات تصفیه پساب برای مجموعه های دامپروری هزینه زیادی به همراه دارد اما یک سرمایه گذاری بلند مدت برای جلوگیری از آلایندگی محیط زیست است.

بر اساس این گزارش، رئیس حفاظت محیط زیست استان تهران به همراه فرماندار پیشوا از مجموعه تصفیه خانه پساب دامداری، مجموعه های دام شیری و گوشتی و تأسیسات تولید کود مایع در مجتمع کشاورزی و دامی صفاری بازدید کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>