میدان عرضه دام شرق استان تهران در پیشوا افتتاح شد | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

میدان عرضه دام شرق استان تهران در پیشوا افتتاح شد

انتشار: یکشنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۵۴:۱۵ |
کد خبر: 26259 |
بازدید: 12 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، میدان عرضه دام شرق استان تهران با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در شهرستان پیشوا افتتاح و بهره برداری شد.

به گزارش خبرنگار ما – میدان عرضه دام کوثر با حضور احمد تواهن معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، حسین عباسی فرماندار پیشوا، سیدحسین نقوی نماینده مردم پیشوا در مجلس شورای اسلامی، معاونین فرماندار، بخشدار جلیل آباد، شهردار، رئیس اداره دامپزشکی، دهیاران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

این مرکز در فضایی به مساحت ۲۰۱۰۰ و زیربنای ۸۱۳۶ مترمربع با ظرفیت روزانه ۱۰۰۰ رأس دام سبک و ۲۰۰ رأس دام سنگین در شهرستان پیشوا احداث شده است.

 پیش۱

میدان عرضه دام پیشوا با سرمایه ۴۰ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی ایجاد شده و ۳۵ فرصت اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم دارد.

تأسیسات این طرح شامل سالن های گاوی و گوسفندی، انبارها، محل نمایش و عرضه دام، محل کشتارگاه اضطراری، پست دامپزشکی، سکوی تخلیه و بارگیری، باسکول،  خوابگاه، سالن پذیرایی و رستوران، فضای اداری و موتورخانه است.

این طرح با هدف ساماندهی و رصد خرید و فروش دام در سطح شهرستان و کنترل بیماری های دام های لاغر و آماده پروار و نظارت مستمر بر عرضه دام احداث شده است.

حذف واسطه ها در زمینه خرید و فروش دام، امکان متعادل و یکسان سازی قیمت دام لاغر جهت عرضه و پروار، ساماندهی حمل و نقل و جلوگیری از قاچاق دام، جمع آوری مراکز غیرمجاز عرضه دام با هدف متمرکزسازی، جلوگیری از کشتار غیرمجاز دام در سطح شهرستان، عرضه دام سالم در مناسبت های ملی و مذهبی برای شهروندان و اشتغالزایی از اهداف دیگر احداث میدان عرضه دام است.

براساس این گزارش، در حال حاضر ۱۱۱ واحد گاو شیری با ظرفیت مولد موجود ۶۳۳۶ رأس، ۷۸۰ واحد پرواربندی گوساله با ظرفیت موجود ۳۶۶۲۳ رأس و ۲۰۰ واحد گوسفند داشتی با ظرفیت مولد موجود ۲۹۲۵۴ رأس در شهرستان پیشوا فعال هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>