خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران در صدر برنامه شهرداری قرچک است | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران در صدر برنامه شهرداری قرچک است

انتشار: دوشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۱۲:۵۲ |
کد خبر: 26086 |
بازدید: 14 views |
بدون دیدگاه


قر۱

قرچک – ابتکارورامین: شهردار قرچک اظهار داشت: خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران در صدر برنامه شهرداری قرچک است.

به گزارش خبرنگار ما – همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر،  نخبگان خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگر به همراه آزمان کادری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان با محسن خرمی شریف شهردار قرچک دیدار و گفتگو کردند.

 محسن خرمی شریف شهردار قرچک در این دیدار صمیمی اظهار داشت: بعضی از مسوولان تکریم خانواده معظم شهدا را با اعتقاد قلبی انجام نمی‌دهند، ولی بنده بارها اعلام کردم هر اقدامی که در خصوص رفع مشکلات و رسیدگی به  خانواده معظم شهدا و ایثارگران انجام می‌دهم با اعتقاد قلبی و خلوص نیت است و نیازی به چاپلوسی ندارد چراکه خود از همین خانواده‌ها هستم و مشکلات و مواردی را که خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران مطرح می‌کنید از نزدیک درک کردم.

وی افزود: هر مسئولی که با اعتقاد قلبی  برای رفع مشکل خانواده شهدا کاری انجام می‌داد، هم‌اکنون خانواده معظم شهدا تاکنون هیچ مشکلی نداشتند.

خرمی شریف گفت: مسوولان به‌جای شعار دادن به خانواده شهدا که صندلی مدیریتی را مدیون خانواده شهدا هستیم، دست‌به‌دست هم می‌دادند و در جهت رفاه حال خانواده‌ها اقدامات مثبت انجام می‌داد که یکی از همین مباحث رفع مشکل اشتغال فرزندان این خانواده‌ها است.

این مسؤول بابیان اینکه هر اقدامی که در شهر انجام می‌شود با برنامه‌ریزی قبلی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: شهرستان قرچک قبلاً  زیرساخت فرهنگی نداشت و آمار ما صفر بود، ولی در حال حاضر یک سرای محله در هفته دولت افتتاح‌شده است و دو سرای محله نیز در ایام‌الله دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار قرچک تأکید کرد: شهرستان قرچک خیلی از زیرساخت‌ها را ندارد و عمده مشکلات در شهرستان نبود زیرساخت‌ها از گذشته تابه‌حال است که باعث بروز مشکلات و گلایه‌های شهروندان قرچک شده است.

این مسئول بیان داشت: درگذشته سرانه فرهنگی شهر قرچک صفر بود، وقتی‌که در شهری سرانه فرهنگی صفر باشد ناهنجاری‌ها خودبه‌خود به وجود می‌آید. علت به وجود آمدن این ناهنجاری‌ها کم‌کاری برخی مسوولان است.

وی گفت: ولی در سال آینده نزدیک در قرچک تحول خوبی در بحث فرهنگی خواهیم داشت و تلاش ما این است که سرانه فرهنگی و برنامه‌های فرهنگی را در سطح شهر افزایش دهیم و بابت همین موضوع سرای محله را در مناطق کم برخوردار احداث‌شده است.

خرمی شریف خاطرنشان کرد: هدف احداث سراهای محله بردن برنامه‌های فرهنگی به مناطق مختلف شهر است چراکه با احداث فرهنگسرا در مرکز شهر شهروندان از مناطق مختلف شهر نمی‌توانستند به فرهنگسرا مراجعه و از برنامه‌های فرهنگی استفاده کنند به همین منظور اولویت خود را در احداث سراهای محله گذاشتیم و بعدازآن ساخت فرهنگسرای بزرگ شهر در دستور کار برنامه‌های فرهنگی است.

شهردار قرچک در ادامه خاطرنشان کرد: اگر مشکل فرهنگی در هر شهر یا محله حل شود عمده مشکلات و آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا خواهد کرد با باعث پیشرفت و ترقی آن شهر خواهد شد.

وی بابیان اینکه خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران در صدر برنامه شهرداری است، بیان داشت: رسیدگی به مشکلات و درخواست‌های خانواده‌های شهدا از اولویت‌های کاری مدیریت شهری قرچک است و هر چه در توان داشته باشیم برای این عزیزان انجام خواهیم داد.

این مدیر شهری در خصوص اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر گفت: در مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر سعی خود را به کار می‌بندیم تا از فرصت‌های اشتغال که در شهرداری به وجود می‌آید به خانواده‌های شهدا اختصاص داده شود و در مدت حضور بنده در شهرداری  منزلت فرزندان شاهد و ایثارگران که در شهرداری مشغول به کار هستند در دستور کار بوده است.

وی در پایان گفت: در شهرداری تخفیف‌های خوبی در حوزه خدمات شهری برای خانواده‌های شهدا در نظر گرفته‌شده است که مصوبه آن به‌زودی در دستور کار شورا قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>