پس از انقلاب ۱۱۰ مدرسه در ورامین ساخته شده است | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

پس از انقلاب ۱۱۰ مدرسه در ورامین ساخته شده است

انتشار: یکشنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۵۷:۳۴ |
کد خبر: 26068 |
بازدید: 19 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: مدیر آموزش و پرورش شهرستان ورامین گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تعداد مدارس ورامین از ۸ باب به ۱۸ مدرسه افزایش یافته و این نشان می دهد که ۱۱۰ مدرسه پس از پیروزی انقلاب در شهرستان ورامین ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار ما – امیر محمدی در جریان اجرای طرح نهضت اطلاع رسانی مسئولان شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران گفت : پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ، شهرستان ورامین از چهار بخش ورامین ، قرچک ، پیشوا و پاکدشت تشکیل می شد که در تمامی این مناطق تنها ۸ مدرسه وجود داشت.

وی گفت : پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ، بسیاری از مناطق روستایی شهرستان ورامین از داشتن حداقل مدرسه دخترانه بی بهره بود و پس از سال ها یک مدرسه دخترانه در شهرستان پیشوا مستقر گردید و بسیاری از دختران امکان ادامه تحصیل در دبیرستان را نداشتند.

وی افزود: امروز به برکت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در حالی ورامین از ۱۱۸ ساختمان آموزشی برخوردار شده که شهرستان های پاکدشت ، پیشوا و قرچک از ورامین جدا شده اند و هیچ دختری به دلیل نبودن دبیرستان یا مدرسه از تحصیل باز نمی ماند.

محمدی اظهار داشت : پیش از انقلاب تعدادفرهنگیان دارای مدرک تحصیلی لیسانس از تعداد انگشتان یک دست نیز کمتر بود ولی امروز تعداد زیادی از ۳ هزار نیروی فرهنگی ورامین از مدرک دکترا برخوردارند و در حوزه های مختلف پژوهشی و علمی صاحب نظر هستند.

وی تصریح کرد: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی خیرین مدرسه ساز در کنار دولت به امر مدرسه سازی مشغول بوده و ده ها مدرسه در مناطق مختلف شهری و روستایی احداث کرده اند.

مدیر آموزش و پرورش ورامین افزود : در حال حاضر بیش از ۴۹ هزار دانش آموز در مدارس ورامین مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ، ۲۶ هزار نفر را دختر و ۲۳ هزار نفر را پسر تشکیل می دهد.

وی تعداد دانش آموزان افغانستانی شهرستان ورامین را بیش از ۱۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود : ورامین از نظر تعداد دانش آموزان اتباع پس از پاکدشت ، رتبه دوم استان تهران را در اختیار دارد.

وی مهمترین مشکل مدارس قرچک را فرسوده بودن آن ها اعلام کرد و افزود : ۵۰ درصد از مدارس شهرستان ورامین حدود ۴۰ سال عمر دارد و این امر هزینه های نگهداری مدارس ورامین را به شدت افزایش داده است.

محمدی ا اشاره به این که اکثر مدارس ورامین دو نوبته اداره می شوند اظهار داشت : در حال حاضر ۳۵۷ واحد آموزشی دولتی و ۱۳۴ واحد آموزشی غیر دولتی در ورامین مشغول کار آموزش هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>