بهره‌برداری از۵ پروژه‌های شهرداری آبسرد با اعتباری بیش از یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

بهره‌برداری از۵ پروژه‌های شهرداری آبسرد با اعتباری بیش از یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان

انتشار: شنبه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۴۸:۲۸ |
کد خبر: 26047 |
بازدید: 21 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: پروژه‌های شهرداری آبسرد به مناسبت دهه فجر با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افتتاح و بهره‌برداری شد.

به گزارش خبرنگار ما –  امروز پروژه‌های شهرداری آبسرد به مناسبت دهه مبارک فجر و چهلمین سال انقلاب اسلامی با حضور جمعی از مسؤولان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

سیدمحمد رفیعی‌طباطبایی، شهردار آبسرد ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروز آبسرد میزبان  برخی از مسؤولان شهرستان دماوند به همراه رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که امروز مورد بازدید و بررسی قرار گرفت، شامل نهر شمالی جاده هومند به طول ۶ کیلومتر بود که برای حفظ جاده اجرا گردید؛ در این راستا، بازدیدی صورت گرفت که اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال در برداشت.

شهردار آبسرد ادامه داد: همچنین از دیگر پروژه‌ها، چایخانه سنتی بود که در راستای ایجاد مکانی مناسب و مطلوب برای سپیدمویان فرزانه انجام شد که بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان هزینه گردید.

رفیعی‌طباطبایی از انجام فعالیت مشترک با شبکه بهداشت و درمان جهت بهره‌برداری ساختمان جدید درمانگاه آبسرد خبر داد و بیان کرد: درمانگاهی در شهر آبسرد ساخته شده بود، اما به بهره‌برداری نرسیده بود؛ در این زمینه، با توجه به بازدید فرماندار بنا بود تا شهرداری محوطه‌سازی آن را بر عهده گیرد و فعالیت‌های آن را تکمیل کند.

وی خاطرنشان کرد: امور ساختمانی و محوطه‌سازی این مرکز اعم از آب‌نما، ایجاد باغچه، نور و غیره به جز مرحله آسفالت انجام شد و این امر نیز پس از بارندگی‌ها انجام خواهد شد؛ اما به طور کلی این پروژه حدود ۱۵۰ میلیون تومان هزینه در برداشت.

شهردار آبسرد با اشاره به انجام پروژه مشترک با اداره بهزیستی گفت: متأسفانه شهر آبسرد فاقد مهدکودک است و در این راستا، شهرداری تعمیر اساسی ساختمانی که در گذشته به عنوان مهدکودک مورد استفاده قرار می‌گرفت را عهده‌دار شد.

رفیعی‌طباطبایی اظهار داشت: این پروژه مورد توجه قرار گرفت، اما به علت برودت هوا نتوانستیم آن را تکمیل کنیم؛ این نوید را به همشهریان می‌دهیم که این مکان تا ۲۲ بهمن آماده ثبت‌نام از فرزندان است.

وی تصریح کرد: همچنین فعالیتی مشترک با اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دماوند انجام شد؛ در این خصوص، مقرر گردید که بقعه امامزاده قاسم (ع) محله تاسکین توسط اوقاف و محوطه‌سازی آن توسط شهرداری آبسرد انجام شود.

شهردار آبسرد عنوان کرد: البته در بحث دیوارکشی این محل مقرر گردید که اداره اوقاف و امور خیریه بالغ بر ۳۰ میلیون تومان کمک کند؛ طرحی که برای این پروژه تهیه شده بسیار زیباست و تا سه ماه آینده به صورت کامل انجام می‌شود و از نقاطی خواهد بود که مردم به عنوان گردشگری جذب آن می‌شوند و در رونق و آبادانی آن منطقه مؤثر خواهد بود.

رفیعی‌طباطبایی گفت: اعتباری که در این خصوص دیده شده بالغ‌بر ۳۰۰ میلیون تومان و مساحت زمین بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ مترمربع است، اما بنا بر صحبت اهالی، بالغ بر دو هراز متر زمین پایین دست نیز باید به آن الحاق شود؛ در هر صورت، ما دیوارکشی و محوطه‌سازی این پروژه را انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: دو نفر در شهر آبسرد اقدامات شایسته‌ای انجام داده بودند که به جهت تقدیر از این افراد به اتفاق مدیران و مسؤولان شهرستان دماوند بازدیدی در این خصوص داشتیم؛ برادران فاقدی یک واحد تولیدی پارچه‌بافی راه‌اندازی کردند که امری شایسته است و به این ترتیب زمینه اشتغال برای ۲۵ نفر ایجاد شد.

شهردار آبسرد گفت: این افراد برای توسعه این امر نیز برنامه‌هایی داشتند که ما قول مساعدتی در این خصوص دادیم؛ در راستای اهداف و سیاست‌های نظام و فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید داخلی و حمایت از مردم در خصوص سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، کاری بسیار خوب بود و در این خصوص مفتخریم.

طباطبایی در خصوص کارگاه آموزشی مربوط به کاشی و سرامیک و سفال در شهر آبسرد تصریح کرد: این فعالیت‌ها مربوط به خانم حسین‌آبادی است که او در خصوص فضای کاری محدودیت‌های بسیار زیادی دارند، اما با این وجود به خوبی فعالیت می‌کنند که امیدواریم بتوانیم کاری مشترک در این خصوص انجام دهیم و فضای بیشتری در جهت آموزش بهتر و ترویج در اختیارش قرار دهیم.

وی در خصوص نقش این پروژه‌ها در میزان ایجاد اشتغال اظهار کرد: قطعاً این پروژه‌ها بسیار مؤثر است؛ البته در مورد احداث پروژه‌های عمرانی، اشتغال عوامل اجرایی همچون پیمانکاران انجام می‌شود، اما پروژه‌هایی مانند راه‌اندازی سالن بدنسازی، مشاغل دائمی ایجاد می‌کنند.

شهردار آبسرد تاکید کرد: موضوعی که ما را خوشحال کرد، این بود که بخش بهداشت محیط مربوط به شبکه بهداشت و درمان به ساختمانی نوساز منتقل شد و فضای کافی دارد، به این ترتیب ترافیک درمانگاه ساختمان شماره یک نیز کاهش می‌یابد که این امر اشتغال‌زایی را نیز به همراه دارد.

طباطبایی عنوان کرد: امروز در مجموع شاهد افتتاح و بهره‌برداری پنج پروژه در شهر آبسرد با اعتباری بالغ بر حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بودیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>