امسال ۶ هزار هکتار از تالاب بندعلیخان ورامین آبگیری شد | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

امسال ۶ هزار هکتار از تالاب بندعلیخان ورامین آبگیری شد

انتشار: جمعه, ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۲۴:۰۰ |
کد خبر: 26027 |
بازدید: 14 views |
بدون دیدگاه


ور۱

ورامین – ابتکارورامین: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: ۶ هزار هکتار از تالاب بند علیخان ورامین به عنوان فرودگاه پرندگان آبزی و کنار آبزی و مناسب ترین زیستگاه ها جانوری منطقه آبگیری باشد.

به گزارش خبرنگار ما – کیومرث کلانتری در این باره اظهار داشت : تالاب بندعلیخان یکی از اکوسیستم های بکر و ارزشمند شهرستان ورامین محسوب می شود که درحال حاضر آبگیری شده و حیات مجددی در آن جریان یافته است.

وی با اشاره به اینکه در روز تالابها باید به قدر و منزلت این زیستگاه مهم بیشتر توجه کرد، گفت: این امر باعث می شود که پایداری اکوسیستمی بیشتری در این مناطق و مناطق مرکزی کشور ایجاد گردد.

کلانتری ادامه داد: تالاب ها و کوه ها جزو مظلومترین اکوسیستم های کشور هستند که عمدتا مورد تعرض و تخریب قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه تالاب بندعلیخان درداخل منطقه حفاظت شده کویر استان تهران قرار گرفته و یکی از زیستگاه هایی است که از دست اندازی و تخریب مصون مانده است.

کلانتری با تاکید بر اینکه مشکل اصلی این تالاب کمبود آب و تامین حقابه آن است، اظهار امیدواری کرد تا با همکاری وزارت نیرو ، تامین حقابه مناسب این تالاب و اکوسیستم ارزشمند که می تواند خدمات بسیار شایانی را برای کاربری های اطراف فراهم نماید ، به بهترین شکل محقق شود.

به گزارش ایرنا، تالاب بند علیخان در جنوب ورامین و در حاشیه کویر قرار دارد که در سال های پیش محل زمستان گذرانی پرندگان بسیار زیادی بود که متاسفانه به دلیل تامین نشدن سهمیه آب از رودخانه شور و شیرین با مشکلات عدیده ای مواجه شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>