توزیع بیش از دوهزار جلد کتاب به مراکز فرهنگی آموزشی شهرستان پاکدشت | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

توزیع بیش از دوهزار جلد کتاب به مراکز فرهنگی آموزشی شهرستان پاکدشت

انتشار: چهارشنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۱۶:۰۲ |
کد خبر: 25992 |
بازدید: 32 views |
بدون دیدگاه


پا

پاکدشت – ابتکارورامین: با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت و همراهی و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در دی و بهمن ماه جاری بیش از دو هزار جلد کتاب به مدارس و مراکز آموزشی و فرهنگی شهرستان تقدیم شد.

به گزارش خبرنگار ما – حمید محسن وند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت کتاب را عامل پیشرفت و تمایز انسان ها دانست و تصریح کرد: امروزه با توجه به رشد رسانه های مجازی و جاذبه های روزافزون در مسیر جوانان و خانواده ها ،علاقه مند کردن ایشان به کتاب خواندن و ترویج فرهنگ کتابخوانی دشوار تر از روزگار پیشین است.

وی خاطر نشان کرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت با حمایت از برنامه های موثر در حوزه کتاب و کتابخوانی پس از اعلام نیاز مراکز فرهنگی هنری ،آموزشی به کتاب ،علاوه بر اهدای کتاب در ترویج کتابخوانی از طریق برنامه های مشترک با اداره کتابخانه های عمومی،مدیریت آموزش و پرورش و معاونت فرهنگی اجتماعی و سایر نهادهای تاثیر گذار در این مسیر،کمک می کند.

گفتنی است این اداره علاوه بر اهدا کتاب ،نسبت به برگزاری نمایشگاه های بزرگ و کوچک ،دائمی و فصلی و مناسبتی ،برگزاری برنامه های مطالعاتی در حوزه فرهنگ و هنر  و ادبیات ،دین و جامعه و . .. از طریق نشست های مستمر و همایشها اقدام می نماید و طی یک سال اخیر توفیقات خوبی نیز حاصل شده که می توان به برگزاری جلسات مستمر و همایشهایی در زمینه مولانا،حافظ و شاهنامه،نقد ادبی،داستان نویسی،چاپ و تدوین کتابهای بومی و …اشاره کرد.

گفتنی است این اداره با اهداء کتاب به صورت مستمر و ماهانه به مراکزی چون دانشگاهها ،ادارات،مدارس،حوزه های علمیه،نیروی انتظامی،مهدهای کودک و قرآن و …با حمایت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همواره در این مهم کوشا بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>