برگزاری دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ری | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸

برگزاری دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ری

انتشار: سه شنبه, ۹ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۴:۱۶ |
کد خبر: 25977 |
بازدید: 15 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ری با حضور هدایت الله جمالی پور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ری با حضور هدایت الله جمالی پور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری، مجتبی خانجانی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان ری و علی اکبر قربانی رمنتی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان ری و داود ایمانی کیا رئیس اداره امور همکاری های اداره کل کتابخانه های استان تهران و اعضا برگزار شد.

در ابتدای جلسه هدایت الله جمالی پور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری طی سخنانی در خصوص اهمیت مقوله کتاب و کتابخوانی، یک بال توسعه در کشور را کتابخانه و گسترش سرانه مطالعه در جامعه دانستند. ایشان افزایش سرانه مطالعه را مساوی با افزایش تولید دانش و فناوری در جامعه قلمداد نموده و بر لزوم توسعه کتابخانه ها و مراکز مطالعه تأکید نمودند.

دکتر جمالی پور با بیان اینکه سرانه مطالعه در کشور با افت زیادی مواجه شده که اثرات خسارت بار آن در فرهنگ و ارزش های اجتماعی جامعه نمایانگر می شود خاطر نشان نمودند که هر چه میزان مطالعه در جامعه کم شود آسیب های اجتماعی در آن جامعه جلوه و نمود بیشتری می یابد.

فرماندار شهرستان ری اهتمام همه دستگاه ها و نهادها جهت کمک به امر کتابخوانی را از وظایف مهم دستگاه ها برشمرده و خواستار مساعدت همگانی جهت اعتلای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی شدند.

در ادامه علی اکبر قربانی رمنتی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان ری، گزارشی از فعالیت های فرهنگی کتابخانه ها در ایام هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی و هفته فرهنگی شهرستان ری ارائه نمودند. ایشان برگزاری بیش از ۸۰ برنامه فرهنگی در طول هفته کتاب و هفته فرهنگی شهرستان ری مانند رونمایی و نقد و بررسی ۵ عنوان کتاب، برگزاری ۱۵ برنامه نشست کتابخوان مدرسه ای و کتابخانه ای، مسابقات کتابخوانی، جمع خوانی های کتاب، زنگ های کتابخوانی در مدارس، کارگاه های روانشناسی تربیتی، کارگاه مادران آگاه فرزندان کتابخوان، کارگاه ادبیات خلاق و برنامه های خلاقانه دیگر را از جمله فعالیت های کتابخانه ها در طول این هفته برشمردند. وی عضویت رایگان بیش از ۱۵۸۸ نفر از مراجعان کتابخانه را از دیگر فعالیت های کتابخانه ها دانستند.

پیگیری ها در خصوص ساخت کتابخانه در روستاهای اسلام آباد و قلعه نو و معرفی مسئولین روابط عمومی و فرهنگی ادارات شهرستان به عنوان همیاران انجمن کتابخانه ها از جمله مصوبات این جلسه بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>