ضرورت همکاری و تعامل دوسویه بین ادارات خدمات رسان و تولیدکنندگان پیشوا | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

ضرورت همکاری و تعامل دوسویه بین ادارات خدمات رسان و تولیدکنندگان پیشوا

انتشار: سه شنبه, ۹ بهمن ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۳:۲۵ |
کد خبر: 25973 |
بازدید: 19 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: فرماندار شهرستان پیشوا با تأکید بر ضرورت همکاری و تعامل دوسویه بین ادارات خدمات رسان پیشوا با تولیدکنندگان، گفت: دستگاه های خدمات رسان باید با تولیدکنندگان بدهکار برخورد منعطف داشته و در مقابل صاحبان صنایع نیز قائل به پرداخت بدهی خود باشند.

به گزارش خبرنگار ما – نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان پیشوا به ریاست حسین عباسی فرماندار و با حضور شیرزاد یعقوبی معاون برنامه ریزی و اداری مالی وی، رؤسای دارات خدمات رسان و جمعی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

در این نشست، حسین عباسی اظهار داشت: در جلسات ستاد تسهیل باید مجری مصوبات و مهلت اجرای آن مشخص شود و اداره مربوطه نیز موظف به پیگیری و اعلام نتیجه اقدامات خود به فرمانداری و دبیر ستاد است.

وی با بیان اینکه ستاد تسهیل محل تصمیم سازی برای رفع مشکلات تولید است، افزود: مدیران ادارات باید شخصاً در جلسات ستاد تسهیل حضور یابند یا اگر نماینده می فرستند، تام الاختیار باشد تا بتواند در تصمیم گیری برای حل مشکلات مشارکت کند.

فرماندار شهرستان پیشوا با تأکید بر ضرورت ایجاد نگاه مسئولانه در رؤسای ادارات خدمات رسان، گفت: مسئولان و پرسنل ادارات براساس قانون، شرع و تکالیف اداری باید درخواست های قانونی مردم را برآورده کنند.

وی خاطر نشان کرد: وقتی ادارات مشکلات مردم را برطرف نمی کنند، آنها به دستگاه های بالادستی شهرستان مراجعه می کنند و از این طریق مسائل خود را مطرح و صدای خود را به گوش مسئولان می رسانند.

عباسی افزود: این مراجعات در حالی است که بسیاری از مشکلات مطرح شده با یک تماس با رؤسای ادارات برطرف می شود و چه بهتر که موارد قابل حل با همکاری ادارات در همان ابتدای امر برطرف شود و نیازی به سردرگمی و دادخواهی مردم از مقامات بالادستی نباشد.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان باید با رؤسای ادارات ارتباط مستقیم و تنگاتنگ داشته باشند، گفت: دستگاه های خدمات رسان باید با تولیدکنندگان بدهکار برخورد منعطف داشته و در مقابل، صاحبان صنایع نیز قائل به پرداخت بدهی خود باشند.

فرماندار شهرستان پیشوا با تأکید بر اینکه ارتباط تولیدکنندگان و ادارات باید دوسویه باشد، گفت: قطع خدمات یک اهرم فشار برای پرداخت بدهی است، اما چرخ صنایع نیز باید بچرخد تا بتوانند بدهی خود را بپردازند.

وی با اشاره به شرایط خاص اقتصاد کشور، بیان کرد: در حال حاضر شرایط اقتصادی به گونه ای است که هرچند به دنبال اشتغال جدید هستیم، اما صیانت از اشتغال موجود در اولویت برنامه ریزی و سیاست گذاری ها قرار دارد.

شیرزاد یعقوبی نیز در این نشست بر لزوم حضور بی واسطه تولیدکنندگان در جلسات ستاد تسهیل تأکید کرد و گفت: فرمانداری آمادگی دارد تا جایی که قانون اجازه می دهد به رفع مشکلات تولیدکنندگان کمک کند.

وی با بیان اینکه تسهیل تولید در شهرستان پیشوا نسبت به سال گذشته بهبود یافته، گفت: با حضور مرتب و مؤثر اعضای ستاد و با نگاه مثبت و تعامل سازنده، می توان مشکلات تولید را تا حد زیادی برطرف کرد.

گفتنی است، در این نشست صاحبان صنایع به بیان مشکلات واحدهای تولیدی خود در زمینه های مختلف تسهیلات و سرمایه در گردش، مالیات، بیمه، بدهی به ادارات خدمات رسان و … پرداختند و همه موراد بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>