نخستین همایش سنتور نوازان شرق استان تهران در فرهنگسرای مهر بومهن برگزار شد | پایگاه خبری ابتکار
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

نخستین همایش سنتور نوازان شرق استان تهران در فرهنگسرای مهر بومهن برگزار شد

انتشار: جمعه, ۲۸ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۰۰:۵۰:۲۳ |
کد خبر: 25774 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: نخستین همایش سنتور نوازان شرق استان تهران در فرهنگسرای مهر بومهن با حضور مسئولان، علاقه‌مندان به هنر موسیقی و جمعی از اساتید برجسته این رشته برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – نخستین همایش سنتور نوازان شرق استان تهران با حضور جمع زیادی از هنردوستان علاقه‌مند به موسیقی، مجید عبدالهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس، مجتبی قارداشی رئیس انجمن موسیقی شهرستان پردیس و اساتید حسین همت آبادی، رضا مشایخی، بهمن سراجیان، مسعود صد هزاری و منصور کیوانجو در فرهنگسرای مهر بومهن برگزار شد.

منصور کیوانجو مدیر اجرایی و طراح برنامه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشست‌های توضیحات کاملی در خصوص ساز سنتور، شیوه سنتور نوازی مکاتب مختلف، و تاریخچه سنتور ارائه نمود و در ادامه اساتید حسین همت‌آبادی و بهمن سراجیان از به نمایندگی نسل قدیم نوازندگان سنتور و مسعود صد هزاری به نمایندگی از نسل جوان نوازندگان سنتور پاسخگوی سؤالات و اهداف همایش بودند که در آن موضوعات مختلف از جمله شیوه‌های مختلف نوازندگی سنتور، مشکلات بخش آموزش امروز و نسل قدیم، شیوه‌های آموزش نسل جدید و قدیم راهکارهای بهینه‌سازی آموزش و اجرای سنتور، مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

اجرای زیبای تک‌نوازی و هم‌نوازی مرتضی ماهوتی، امیرحسین اعتلایی، مصطفی یونسی، پیام محبی، کیانوش همت آبادی، محمدحسین حاجی‌زاده و امیرحسین اطلاعی و همچنین رونمایی از کتاب مسافر تهران نوشته استاد حسین همت آبادی از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

مجتبی قارداشی رئیس انجمن موسیقی شهرستان پردیس در گفتگویی اظهار داشت: حسین همت آبادی، رضا مشایخی، بهمن سراجیان، مسعود صد هزاری از سنتورنوازان برجسته کشور در این همایش هنرنمایی کردند.

وی افزود: بررسی تاریخچه سنتور نوازی، شیوه‌های مختلف سنتور نوازی، مشکلات و شیوه‌های حوزه آموزش امروز و نسل قدیم، بررسی راهکارهای بهینه‌سازی آموزش و اجرای سنتور از برنامه‌های این همایش بود.

وی در ادامه با اشاره به حضور گسترده علاقه‌مندان با وجود شرایط نامساعد جوی اظهار اداشت: اساتید موسیقی پاسخگوی سؤالات شرکت‌کنندگان به موسیقی بودند و در ادامه قطعات زیبای تک‌نوازی و هم‌نوازی سنتور توسط گروه‌های نوازنده حاضر در نشست اجرا شد.

رئیس انجمن موسیقی شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: این فرهنگسرا با توجه به عملکرد مناسب خود در عرصه موسیقی به‌عنوان مرکز تولید و ترویج علم در موسیقی شرق استان تهران تعیین شده است ضمن اینکه بومهن را به عنوان بوم شهر اقوام ایرانی می‌شناسند و هر یک از اقوام ساکن در این شهر موسیقی محلی خاص و زیبای خود را در جشن‌ها ارائه می‌کنند.

قارداشی رئیس با اشاره به برگزاری نشست‌های موسیقی محلی در فرهنگسرای مهر بومهن، تصریح کرد: اقوام کرد، آذری، کرمانج و لر هر ماه در فرهنگسرای مهر نشستی با اجرای برنامه موسیقی زنده و بررسی مسائل مرتبط برگزار می‌کنند.

وی گفت: کتاب مسافر تهران نوشته حسین همت آبادی در این نشست رونمایی و در خاتمه از اساتید حاضر در نشست با اهدای لوح تقدیر شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>