فاز یک شهرک حمل و نقل تهران به بهره برداری رسید | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

فاز یک شهرک حمل و نقل تهران به بهره برداری رسید

انتشار: شنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۵۳:۱۷ |
کد خبر: 25658 |
بازدید: 21 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: فاز یک شهرک حمل و نقل تهران واقع در جنوب شهرری روز پنجشنبه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و مسئولان شهرستان ری به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ما –  شهرک حمل و نقل عمومی تهران از سال ۱۳۶۹ مجوز تاسیس دریافت کرده بود و در زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار با ۷۵ هکتار فضای سبز، مجتمع‌های رفاهی، فرهنگی، مراکز ورزشی، هتل، مهمانسرا، تعمیرگاه و محل‌های پارک طولانی‌مدت در فازهای شهرک حمل و نقل دیده شده است تا خانواده راننده‌ها هم امکان استفاده از تسهیلات این شهرک را داشته باشند.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این شهرک با ۳۲۰ شرکت حمل و نقلی راه‌ اندازی می ‌شود که اکنون در فاز یک ۷۰ شرکت حمل و نقلی در شهرک حمل و نقل حضور خواهند داشت.

‌شهرک حمل و نقل تهران تاکنون با سرمایه گذاری ۳ هزار میلیارد ریال ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ساماندهی موسسات و شرکت های حمل و نقل تهران، ایجاد ارتباط نزدیک بین رانندگان و موسسات حمل و نقل، کاهش آلودگی ناشی از عبور وسایل نقلیه در تهران، تسهیل و تسریع در امر جابجایی، جلوگیری از ذخیره محموله های کارخانجات و کاهش هزینه های انبارداری و کاهش نرخ خدمات حمل و نقل کالا از مزایای راه اندازی این شرکت حمل و نقل است.

با تکمیل شهرک حمل ونقل، به تدریج پایانه‌های بار و گاراژها از تهران خارج می‌شوند و امکان تبدیل فضای آنها به مراکز فرهنگی، تفریحی و گردشگری وجود دارد.

همچنین وزیر راه و شهرسازی پروژه تکمیل تقاطع غیر همسطح شهرک حمل و نقل را نیز افتتاح کرد.

عملیات اجرایی این طرح نیز با ۸۰ میلیارد ریال از سال ۱۳۹۶ آغاز و هم اکنون به بهره برداری رسید.

این تقاطع چهار کیلومتر طول و ۱۲ متر نیز عرض دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>