۹ شهر استان از جمله قرچک صاحب تصفیه خانه فاضلاب می شود | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

۹ شهر استان از جمله قرچک صاحب تصفیه خانه فاضلاب می شود

انتشار: پنج شنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۴۳:۳۷ |
کد خبر: 25619 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارورامین: مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: عملیات ساخت ۹ تصفیه‌خانه و شبکه فاضلاب در شهرهای استان تهران سال آینده آغاز می‌شود و قرچک نیز جزو این شهرهاست.

به گزارش خبرنگار ما – محمدرضا بختیاری در نشست تببین وضعیت پیشرفت فیزیکی تاسیسات فاضلاب استان تهران افزود: شهرهایی که قرار است در آن‌ها تصفیه‌خانه فاضلاب ساخته شود شامل قرچک، ورامین، پاکدشت، شهر قدس، رودهن، بهارستان، رودبار قصران، دماوند و فیروزکوه است.

وی اظهارداشت : اعتبار مورد نیاز برای این طرح ۶۲۰۰ میلیارد تومان برآود شده است.

مدیرعامل آبفای استان تهران تاکید کرد: به دلیل کسری منابع مالی موجود، کاهش شدید اعتبارات عمرانی و افزایش تورم سالیانه این طرح‌ها باید به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار بگیرند.

بختیاری ادامه داد: هزینه ساخت فاز ۷ و ۸ تصفیه‌خانه فاضلاب تهران در سال گذشته ۳۵۰ میلیارد تومان برآورد شده بود که این میزان امسال افزایش و به ۷۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل آبفای استان تهران تاکید کرد: اگر به دنبال ساختن آینده خوبی برای استان تهران هستیم، ضروری است که چاه‌های مجاز کشاورزی در تهران بسته و آب مورد نیاز کشاورزی از طریق پساب تامین شود.

وی یکی از دلایل پیشرفت طرح فاضلاب در شهر تهران را همراهی شورای شهر و مردم عنوان کرد.

بختیاری گفت: برای افق طرح در سال ۱۴۲۰ در شهرهای استان تهران ۴۴ فاز تصفیه‌خانه فاضلاب با ۹۳ کیلومتر خط انتقال، حدود ۴۰۲۲ کیلومتر شبکه فاضلاب و ۷۳۵ هزار انشعاب با ۱۱هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: میانگین شبکه فاضلاب در کشور ۴۸ درصد است در حالی که این میزان در شهرهای استان تهران با ۴.۵ میلیون نفر جمعیت ۱۲ درصد است.

وی اظهار داشت: برعکس شهرهای استان تهران در شهر تهران پیشرفت طرح فاضلاب بسیار خوب بوده و از ۹ هزار کیلومتر شبکه فاضلاب که باید در شهر تهران ساخته شود ۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر آن ساخته شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>