راه‌اندازی سامانه تصمیم در دماوند | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

راه‌اندازی سامانه تصمیم در دماوند

انتشار: پنج شنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۳۸:۳۰ |
کد خبر: 25616 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارورامین: رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند از راه‌اندازی سامانه تصمیم و شناسایی و حل مشکلات خانواده‌های آشفته و متقاضی طلاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما – فاطمه حاجی‌خانزادی اظهار کرد: طرح مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق توسط سازمان بهزیستی برای گروه‌های هدف و زوج‌های متقاضی طلاق توافقی، طبق تفاهم‌نامه‌ای با دادگستری در حال اجراست.

وی افزود: این طرح از طریق راه‌اندازی سامانه تصمیم انجام می‌شود و افراد متقاضی به مراکز مشاوره روانشناختی دارای مجوز از سازمان بهزیستی مراجعه می‌کنند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند هدف از اجرایی شدن مشاوره‌های قبل از طلاق را تلاش در راستای حفظ و تحکیم خانواده، کاهش وقوع طلاق از طریق ارائه خدمات مشاوره‌ای و مددکاری اجتماعی، کاهش آسیب‌های ناشی از طلاق و شناسایی و حل مشکلات خانواده‌های آشفته و متقاضی طلاق بیان کرد.

خانزادی همچنین از کاهش تنش‌ها و استرس‌های پس از طلاق به منظور متعادل‌سازی شرایط عاطفی روانی، بالا بردن آگاهی زوجین درباره نحوه برخورد صحیح با فرزندان پس از طلاق و فراهم کردن زمینه‌های مناسب برای تنظیم روابط صحیح فرزندان و والدین به عنوان اهداف این مشاوره‌ها نام برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>