بیمه اجتماعی روستایی می تواند به مهاجرت روستائیان پایان بخشد | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

بیمه اجتماعی روستایی می تواند به مهاجرت روستائیان پایان بخشد

انتشار: سه شنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۰۱:۳۲:۵۸ |
کد خبر: 25579 |
بازدید: 16 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران گفت: بیمه اجتماعی دلیل محکمی برای برآورده کردن خواسته های مورد نیاز روستائیان برای جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها است.

به گزارش خبرنگار ما – مهدی ابارشی در جلسه هماهنگی بیمه روستایی و عشایری ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: بر اساس برنامه زمان بندی شده ، قرار است که که تا پایان امسال ۲۴ هزار نفر در سطح استان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستایی قرار گیرند که از این میزان سهم ، تاکنون ۲ هزار و ۳۲۹ نفر در شهرستان ورامین به صورت اصلی بیمه شده اند.

وی تعداد بیمه شدگان روستایی و عشایر مستقیم و غیر مستقیم را در شهرستان ورامین بیش از ۸ هزار نفر اعلام کرد.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران افزود: دولت تدبیر و امید با توجه ویژه به مناطق روستایی و تأمین زیرساخت های لازم ، زمینه رشد و توسعه مناطق روستایی را فراهم کرده است و در کنار آن ، بیمه های اجتماعی می تواند با برآورده کردن خواسته های مورد نیاز روستانشینان ، به مهاجرت ها پایان بخشیده و موجب رونق روستاها شود.

ابارشی گفت: تاکنون ۱۱ درصد از سهمیه بیمه اجتماعی در نظر گرفته شده برای استان تهران محقق شده و تلاش می شود تا با اطلاع رسانی مناسب ، روستائیان را به این امر ترغیب کرد.

وی اظهار داشت: ۷۰ درصد حق بیمه توسط دولت و ۳۰ درصد افراد تحت پوشش توسط سرپرست پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: دهیاران در مسیر خدمت رسانی لازم است که به توسعه انسانی به عنوان اولویتی پس از توسعه عمرانی توجه ویژه داشته و انگیزه ورزی را به عنوان یکی از روش های توسعه انسانی در دستور کار خود قرار دهد.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان تهران گفت: دهیاران به عنوان نمایندگان دولت در مناطق روستایی وظیفه دارند تا بیمه روستایی و عشایری را که از سیاست های دولت تدبیر وامید است در دستور کار قرار داده و آنان را به این امر ترغیب کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>