کارگاه تغذیه در رشته کشتی در خانه کشتی شهدای هسته ای پردیس | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

کارگاه تغذیه در رشته کشتی در خانه کشتی شهدای هسته ای پردیس

انتشار: جمعه, ۱۴ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۰۰:۵۵:۰۴ |
کد خبر: 25495 |
بازدید: 18 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: به همت هیات کشتی پردیس کارگاه تغذیه در رشته کشتی با حضور و ارایه دکتر حمید میرزا اهدی و کشتی گیران و علاقه مندان در خانه کشتی شهدای هسته ای پردیس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – رییس هیات کشتی پردیس و عضو شورای اسلامی پردیس در این ارتباط گفت: گاهی یک ورزشکار فراتر از حفظ سلامتی در رشته‌ای خاص جهت کسب مقام قهرمانی کوششی مستمر می‌نماید که در این شرایط تمامی عوامل در بدن تغییر می‌کنند. قلب، ریه، دستگاه گوارش، هورمون‌ها، سیستم عصبی و بخصوص ماهیچه‌ها نیاز به تطابق با وضعیت جدید دارند. در واقع هیچ استرس و فشاری همانند یک ورزش سنگین و طولانی‌مدت روی بدن تأثیر نمی‌گذارد. بنابر این جهت کسب مقام قهرمانی یکی از مسائل مهم، تغذیه ورزشکاران است.

ناصر چراغی افزود: به همین جهت در برنامه ریزی هیات، بحث آموزش نحوه تغذیه کشتی گیران را زیر نظرفدراسیون کشتی اجرایی کردیم تا درکنار تمرینات و آماده سازی بدنی جوانان و کشتی گیران، آنان با چگونگی علم تغذیه در رشته کشتی آشنا شوند.

دکتر میرزا اهدی سخنران این کارگاه هم گفت: یکی از مهم ترین بخش ها برای کشتی گیران، بخش تامین انرژی و تغذیه است که خود نیازمند کارشناس و مربی ویژه است و ما سعی کردیم در این کارگاه مواردی که یک کشتی گیر و یک ورزشکار برای انجام و ادامه ورزش خود نیاز دارد را بررسی نماییم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>