تکلیف فروشگاه های زنجبیره ای در شهرستان ها روشن شد | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

تکلیف فروشگاه های زنجبیره ای در شهرستان ها روشن شد

انتشار: پنج شنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۳۴:۱۵ |
کد خبر: 25482 |
بازدید: 24 views |
بدون دیدگاه


قر۱

قرچک – ابتکارورامین: رئیس اتاق اصناف شهرستان قرچک گفت : موضوع فعالیت فروشگاه های زنجیره ای در شهرستان ها از مهمترین موضوعات اصناف در کشور است که در طی سالهای اخیر مورد بحث قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ما – حمید رضا تاجیک رئیس اتاق اصناف شهرستان قرچک در جمع خبرنگاران اظهار داشت : موضوع فعالیت فروشگاه های زنجیره ای در شهرستان ها از مهمترین موضوعات اصناف در کشور است که در طی سالهای اخیر مورد بحث قرار گرفته است.

وی گفت : بنا بر قانون کلیه واحدهای صنفی در شهرستان باید از اتحادیه و اتاق اصناف پروانه کسب دریافت کنند اما فروشگاه های زنجیره ای با استناد به مجوز کشوری در شهرستان ها فعالیت می کردند و به اتاق اصناف و اتحادیه نیز پاسخگو نبودند.

تاجیک افزود: بنا بر استعلام اتاق اصناف و اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان قرچک با سازمان صنعت ، معدن و تجارت اتاق تهران تکلیف فعالیت فروشگاه های زنجیره ای مشخص شد.

رئیس اتاق اصناف قرچک تصریح کرد : صدور پروانه کسب برای فروشگاه های بزرگ زنجیره ای توسط اتحادیه های کشوری منوط به موافقت کتبی هیات رئیسه اتاق اصناف شهرستان و سپس سازمان صنفی است.

وی تاکید کرد : متاسفانه در سالهای اخیر شاهد رشد بی رویه برخی فروشگاه های زنجیره ای در شهرستان ها هستیم و این امر به معاش و هویت کسب و کارهای خرد آسیب می رساند و ما در حال پیگیری موضوع و سر و سامان دادن به فروشگاه های زنجیره ای هستیم و موفقیت های خوبی هم بدست آوردیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>