معضل پسماندهای جنوب پایتخت نیازمند مدیریت دقیق است | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

معضل پسماندهای جنوب پایتخت نیازمند مدیریت دقیق است

انتشار: پنج شنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۳۴:۲۸ |
کد خبر: 25479 |
بازدید: 19 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارورامین: استاندار تهران گفت: حجم تولید زباله در تهران و انتقال آن به جنوب پایتخت باید مدیریت و روش های نوین جایگزین شود.

به گزارش خبرنگار ما – انوشیروان محسنی بندپی امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از کانون های آلاینده جنوب پایتخت در مجتمع پردازش آرادکوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حجم تولید روزانه زباله در تهران زیاد است و باید به مردم مصرف بهینه و تولید زباله کمتر آموزش داده شود.

وی تصریح کرد: در راستای مدیریت پسماند موضوع بهره گیری از اصول علمی امری اجتناب ناپذیر است.

محسنی بندپی عنوان کرد: کشورهای توسعه یافته جهان با فرهنگ سازی به شهروندان موضوع تفکیک زباله از مبدأ را آموزش می دهند تا هزینه های مربوط به مدیریت پسماند کاهش یابد.

وی با بیان اینکه برون سپاری بخش هایی از مدیریت پسماند و آبفای تهران ضروری است، گفت: محصول بهره وری درست از زباله را می توان در حوزه کشاورزی و صنعت استفاده کرد.

استاندار تهران افزود: تولید ۱۱ هزار تن زباله در تهران رقم بالایی است که کاهش آن نیازمند کار فرهنگی در کنار علم و تکنولوژی است.

وی با بیان اینکه نباید تهران غیرقابل زیست شود، تاکید کرد: اگر وضعیت کنونی تداوم یابد، تهران ۲۰ تا ۳۰ سال آینده دیگر قابل زیست نخواهد بود.

 

** معضل پسماندهای جنوب پایتخت بررسی می شود

مدیر کل محیط زیست استان تهران نیز در ادامه گفت: معضل پسماندهای جنوب پایتخت در کار گروه مدیریت پسماند با حضور دستگاه های ذیربط بررسی می شود.

کیومرث کلانتری اظهار داشت: توسعه و تسریع تصفیه خانه فاضلاب به ویژه در جنوب استان تهران مورد تاکید استاندار تهران قرار گرفته تا معضلات در این بخش حل شود.

وی با بیان اینکه در شهر تهران روزانه ۱۱ هزار تن زباله تولید می شود که ۹ تن آن در مجتمع پردازش آراد کوه دفن می شود، تصریح کرد: باید مدیریت جامعی در زمینه پسماند وجود داشته باشد تا شاهد کاهش آلودگی در این زمینه باشیم.

کلانتری عنوان کرد: امروز محیط زیست دارای وزن ارزشمندی در برابر سلامتی و ایمنی است و هرگز نمی توان نسبت به آن بی تفاوت باشیم.

استاندار تهران امروز پنجشنبه به همراه فرمانداران شهرستان های ری و اسلامشهر، مدیران کل آب منطقه ای و محیط زیست استان تهران از شهرک لبنیات، تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر و مجتمع دفن زباله آراد کوه بازدید کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>