محل موقت آموزش اسکواش شهرستان پردیس تا دهه فجر افتتاح می شود | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

محل موقت آموزش اسکواش شهرستان پردیس تا دهه فجر افتتاح می شود

انتشار: چهارشنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۳۷:۲۲ |
کد خبر: 25459 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: پورمند نایب رئیس هیئت اسکواش شهرستان از افتتاح محل موقت آموزش اسکواش در ایام دهه مبارک فجر خبر داد و افزود: اسکواش، ورزشی نشاط آور است که در یک زمین احاطه شده با دیوار و شیشه بازی می شود و هر بازیکن به طور متناوب توپ کوچکی را با راکت به دیوار مقابل می زند و بازیکن طرف دیگر باید آن را به این دیوار بازگرداند.

به گزارش خبرنگار ما – وی تصریح کرد: با همکاری اداره ورزش و جوانان در نظر داریم محل موقت آموزش های مقدماتی این رشته را تا دهه فجر در مجموعه ورزشی امام رضا بومهن افتتاح نماییم و پیگیری های لازم‌ جهت ایجاد دیواره و کورت های شیشه ای در بوستان ها و روستاها ادامه دارد.

پورمند به برگزاری یک دوره دانش افزایی این رشته با همکاری هیات اسکواش استان اشاره کرد و گفت: طی فراخوانی دبیران ورزش، دانشجویان و علاقه مندان تحت آموزش های این رشته قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس نظر کارشناسان، اسکواش تمرین متفکرانه زیستن است و یک ورزشکار در داخل کورت برای رسیدن به هدف معین تلاش کرده و با تفکر و تمرکز فراوان سعی در کسب پیروزی برابر حریف دارد.

نایب رییس بانوان هیات اسکواش گفت: فعالیت در این رشته هیچ گونه محدودیت سنی ندارد و همه در هر رده سنی می توانند به این رشته بپردازند.

وی تاکید کرد: اجرای طرح استعدادیابی در مدارس بهترین راه ممکن برای توسعه اسکواش است. روش دیگر توسعه این رشته، همگانی کردن آن است و در مورد اسکواش نیز می توان به کمک شهرداری ها، کورت های دیواری در پارک ها و اماکن تفریحی ایجاد کرد همان طور که میزهای تنیس روی میز یا شطرنج در پارک ها ایجاد شده است.

پورمند اضافه کرد: برای توسعه رشته های راکتی طیق موارد مطرح شده در شواری ورزش شهرستان، حمایت بخش خصوصی و دهیاری ها نیاز است و چون هیات های ورزشی به تنهایی قادر به تامین اعتبارات جاری نیستند و این امر موجب عقب افتادگی از برنامه های تقویم ورزشی سالیانه می شود.

وی همچنین از حمایت های خدادادی رییس هیات اسکواش جهت ایجاد و توسعه رشته های جدید قدردانی کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>