با راه اندازی مجتمع گلخانه حصارگلی ۱۵۰۰ شغل مستقیم ایجاد می شود | پایگاه خبری ابتکار
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

با راه اندازی مجتمع گلخانه حصارگلی ۱۵۰۰ شغل مستقیم ایجاد می شود

انتشار: دوشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۳۱:۳۸ |
کد خبر: 25428 |
بازدید: 30 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارورامین: فرماندار شهرستان ورامین گفت : با راه اندازی مجتمع گلخانه ای روستای حصار گلی ، از توابع بخش جوادآباد ورامین ، یک هزار و ۵۰۰ شغل مستقیم ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار ما – حسین کاغذلو جلسه مشترک با هیأت مدیره مجتمع گلخانه ای حصار گلی گفت : مطالعه ایجاد مجتمع گلخانه ای در روستای حصارگلی از توابع بخش جوادآباد ورامین، در زمینی به مساحت یک هزار و ۳۷۰ هکتار ، از سال ۱۳۸۱ آغاز و امور زیربنایی آن از سال ۱۳۸۴ شروع شد.

وی افزد: این مجتمع با هدف ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان بخش کشاورزی ، افزایش تولید محصولات گلخانه ای ، افزایش راندمان آب آبیاری و مصرف بهینه آب به دلیل استقرار گلخانه های مدرن و نیز تولید ماهی در استخرهای دو منظوره احداث گردیده است.

وی اظهار داشت : نزدیکی این مجتمع به محور قم – گرمسار ، فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و راه آهن سراسری تهران – مشهد ظرفیت های ویژه ای به آن بخشیده است.

وی گفت : در فاز نخست این طرح ، تا کنون زیر ساخت هایی نظیر خط انتقال آب به طول ۶ کیلومتر ، حفر دو حلقه چاه عمیق آب با دبی ۵۳ لیتر در ثانیه ، جدول گذاری جاده دسترسی داخلی به طول ۶ کیلومتر ، احداث دو استخر بتنی روباز به ظرفیت ۱۳ هزار متر مکعب ، یک دستگاه منبع هوایی فلزی با حجم ۱۵۰ متر مکعب و ۷۴ انشعاب برق ۳ فاز ۱۰۰ آمپر برای هر واحد گلخانه ایجاد شده است.

کاغذلو تصریح کرد: فاز نخست این طرح در زمینی به مساحت ۱۹۰ هکتار ، شامل ۷۴ واحد گلخانه ۱۴ هزار متر مربعی است.

فرماندار ورامین گفت : واگذاری ۵۴ واحد دارای پروانه تأسیس گلخانه سبزی ،صیفی و گل های شاخه بریده ، معرفی ۱۵ نفر به بانک عامل به منظور دریافت تسهیلات از محل اعتبارات بنیاد علوی ، عقد قرار داد با ۶ متقاضی به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال ، معرفی ۳۰ نفر به بانک کشاورزی به منظور دریافت تسهیلات از محل اعتبارات صندون توصعه ملی و اشتغال روستایی و شروع عملیت اجرایی ۴۴ واحد شامل سازه گلخانه ، استخر ، خانه کارگری با پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد بخشی از اقدامات صورت گرفته در این مجتمع گلخانه ای است.

وی یکی از مشکلات این مجموعه را مربوط به انتقال گاز مجتمع گلخانه ای است که با رایزنی های صورت گرفته با مسئولان استانی شرکت گاز ، این مشکل مرتفع و به زودی عملیات انتقال انتقال گاز به آن آغاز می شود.

کاغذلو بیان کرد: با راه اندازی مجتمع گلخانه ای حصار گلی ، یک هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و ۴ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی غیر مستقیم در ورامین ایجاد می شود.

وی گفت :این مجتمع ظرفیت تولید سالانه ۲۶ هزار تن محصولات سبزی و صیفی دارد .

وی افزود : با توجه به  این که هر واحد گلخانه این مجتمع از یک استخر ذخیره آب نیز برخوردار است ،سالانه ۱۵۰ تن انواع ماهی سردابی و گرمابی نیز در آن تولید می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>