مفاخر فرهنگی پرچم هویتی منطقه خود هستند | پایگاه خبری ابتکار
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

مفاخر فرهنگی پرچم هویتی منطقه خود هستند

انتشار: جمعه, ۷ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۲:۲۸ |
کد خبر: 25365 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


فیروز

فیروزکوه – ابتکارورامین: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مفاخر فرهنگی پرچم هویتی منطقه خود هستند افزود: شناخت جوانان از مفاخر و فرهنگ زادگاه خود، می تواند در امیدوار شدن آنها به آینده و مقاوم ماندن در برابر آسیب های فرهنگی اثربخش باشد.

به گزارش خبرنگار ما – سید عباس صالحی عصر پنجشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه هفته فرهنگی فیروزکوه و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تجلیل از مفاخر فرهنگی هر شهرستان، تکریم فرهنگ و هنر است ادامه داد: این اقدام به شهرستان ها هویت می بخشد.

وی ضمن تاکید بر جمع آوری آثار مکتوب از مناطق قدیمی افزود: تاریخچه و اسناد مکتوب هر منطقه پل ارتباطی عصر حاضر با گذشته است که می تواند بسیار مهم و جذاب باشد.

صالحی بیان داشت: روستاها ریشه های شهرهای ما هستند؛ هر میزان مستندات بیشتری از این مناطق عرضه کنیم در شناخت تاریخ و گذشته ی مناطق موفق تر خواهیم بود.

وزیر ارشاد هدف برگزاری هفته فرهنگی را فرصتی برای کشف ظرفیت های موجود اعلام کرد و افزود: دستاوردهای ما در عرصه فرهنگ و هنر و عناصر خلاق بسیار زیاد است و در این هفته می توانیم ظرفیت های پراکنده را تجمیع کنیم تا جلوه روشن تری از آنها به دست آید.

صالحی همچنین ادامه داد: علم به داشته های موجود، فرصتی پدید می آورد تا بتوانیم برای آینده و رقم زدن اتفاقات بهتر برنامه ریزی کنیم.

وی تصریح کرد: هفته های فرهنگی عامل تامین اوقات فراغتی سالم، افزایش آرامش مردم و ایجاد نشاط و امید در جامعه است.

این مقام مسئول با اشاره به تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته در جهت ایجاد اشتغال در زمینه های فرهنگی خاطرنشان کرد: انتظار می رود در سه گرایش هنری، فرهنگ مکتوب و رسانه فرصت های فراوانی برای اشتغال آفرینی به وجود آید که تاکنون در سطح شایسته ای مورد توجه قرار نگرفته بود.

صالحی افزود: اشتغال در حوزه فرهنگ به دلیل ارتباط با فضای درونی افراد، شغل هایی پایدار و مستمر خواهد بود.

وزیر ارشاد تاکید کرد: با توجه به اینکه امسال، سال پایه برای این اقدام است، انتظار می رود در سال آینده اعتبار و فرصت های بیشتری در حوزه اشتغال فرهنگی فراهم شود.

به گزارش ایرنا، سید عباس صالحی روز پنجشنبه به منظور بازدید از نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای فرهنگی فیروزکوه، و حضور در مراسم اختتامیه هفته فرهنگی به این شهرستان سفر کرد.

هفته فرهنگی شهرستان فیروزکوه از اول تا هفتم دی ماه برگزار شد و در طول آن ۱۱۰ برنامه متنوع فرهنگی توسط ۱۴ کمیته در زمینه های گوناگون با هدف افزایش نشاط اجتماعی به اجرا در آمد.

شهرستان فیروزکوه با جمعیتی افزون بر ۳۳ هزار نفر در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>