صنایع تبدیلی و بسته‌بندی حلقه پیوند کشاورزی و صنعت پیشواست | پایگاه خبری ابتکار
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

صنایع تبدیلی و بسته‌بندی حلقه پیوند کشاورزی و صنعت پیشواست

انتشار: سه شنبه, ۴ دی ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۴۷:۳۶ |
کد خبر: 25308 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارورامین: فرماندار پیشوا گفت: شهرستان پیشوا در بحث تولیدات گلخانه‌ای و کشاورزی حرف اول را در استان تهران می‌زند ولی نبود صنایع تبدیلی در این منطقه حلقه گمشده و از چالش‌های حوزه کشاورزی است.

به گزارش خبرنگار ما –  حسین عباسی در جلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی پیشوا که با حضور شاهپور قنبری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران و تعدادی از مسئولان شهرستان برگزار شد، بیان کرد: زیرساخت‌های اولیه در شهرک صنعتی پیشوا مهیاست و می‌توان با استقرار صنایع تبدیلی حلقه پیوند میان صنعت و حوزه کشاورزی را ایجاد کرد و موجب تقویت این دو حوزه مهم اقتصادی شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۱ قرارداد با واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی پیشوا منعقدشده که ۱۱ واحد به بهره‌برداری رسیده و مشغول به فعالیت هستند.

عباسی با اشاره به مشکلات شهرک صنعتی پیشوا گفت: این شهرک در حال حاضر از ۷ مگاوات برق برخوردار است که با توجه به وسعت شهرک، این میزان برق جوابگوی نیاز صنعتگران نیست و باید طی برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برق موردنیاز این شهرک را تأمین کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به سابقه تصویب شهرک صنعتی پیشوا و وجود برخی زیرساخت‌های لازم در حوزه آب، برق و گاز،  به‌منظور جذب سرمایه‌گذاران و ایجاد تولید و اشتغال در راستای تقویت صنعت منطقه و رونق اقتصادی، نیازمند تمهید و اعمال  بسته‌های تشویقی برای حضور سرمایه‌گذاران در این شهرک هستیم.

فرماندار شهرستان پیشوا در پایان خاطرنشان کرد: پیگیری‌های زیادی برای خارج شدن شهرک صنعتی پیشوا از محدودیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری انجام‌شده که با عملی شدن آن قطعاً تمایل سرمایه‌گذاران طرح‌های صنعتی برای استقرار در این شهرک افزایش می‌یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>