برگزاری جلسه جانمایی آرامستان در شهرستان پردیس | پایگاه خبری ابتکار
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

برگزاری جلسه جانمایی آرامستان در شهرستان پردیس

انتشار: دوشنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۸:۲۰:۵۳ |
کد خبر: 25009 |
بازدید: 26 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارورامین: جلسه جانمایی محل آرامستان شهرستان پردیس به ریاست نوید عباسی معاون عمرانی فرماندار در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – این جلسه با حضور مدیر عامل شرکت عمران شهر پردیس، روسای شوراهای اسلامی شهرهای پردیس و بومهن، شهردار پردیس، روسای ادارات آب و فاضلاب شهری و روستایی، محیط زیست، اوقاف و امور خیریه، راه و شهرسازی و نماینده اداره منابع طبیعی برگزار و سید علی موسوی رئیس شورای اسلامی شهر پردیس در ابتدا با اشاره به اینکه روند پیگیری احداث آرامستان در شهرستان به دلیل قرار گرفتن بیش از نیمی از اراضی شهرستان پردیس در پهنه حفاظتی محیط زیست به نزدیک ۱۰ سال رسیده است، خواستار ورود مسئولان فرا دستی برای رفع مشکل شد.

عزیز میکاییلی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیز قرار داشتن اراضی پیشنهاد شده بدین منظور در سنوات گذشته را در مناطق ۴ گانه محیط زیست از دلایل انجام نشدن کار خواند و افزود: این موضوع نیازمند بررسی در جلسات و کارگروه های تخصصی استانی و کشوری است که زمان زیادی را می طلبد به همین دلیل اگر اراضی در مکان هایی غیر از این مناطق باشد می توان با دید مثبت موضوع را بررسی و هرچه سریعتر به نتیجه رسید.

پر۲

سید مهدی هدایت مدیر عامل جدید شرکت عمران شهر پردیس نیز در ادامه ضمن اشاره به سابقه چند ساله پیگیری احداث آرامستان به دلیل شرایط زیست محیطی منطقه و تایید سخنان رئیس شورای اسلامی شهر پردیس گفت: در سنوات گذشته مشکلاتی وجود داشت که با ورود مسئولان کشوری برطرف شد و در این مورد که یکی از اولویت ها و چالشهای مجموعه مدیریت شهرستان است نیز می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

نوید عباسی معاون عمرانی فرماندار پردیس نیز پس از ارائه گزارش روسای ادارت حاضر، جانمایی و احداث آرامستان را از هر برنامه و طرح دیگری مهمتر دانست و افزود: سه محل از سوی شرکت عمران شهر پردیس پیشنهاد شده و دو مکان دیگر نیز در نظر گرفته شده است که همه این موارد به صورت موازی در دست بررسی و پیگیری است.

پر۳

عباسی اضافه کرد: برخی از این اراضی در عرصه حفاظتی محیط زیست قرار دارند و نظر کارشناسی اداره حفاظت محیط زیست بر روی آن بسیار مهم است و برخی دیگر برای تایید نیازمند تهیه و ابلاغ طرح های هادی روستایی هستند که هر دو این موارد با توجه به اهمیت وجود آرامستان در شهرستان در حال پیگیری است.

در پایان و پس از تبادل نظر حاضرین مقرر شد: شرکت عمران شهر پردیس نسبت به اعلام مختصات سه محل برای احداث آرامستان اقدام کند همچنین ادراه راه و شهرسازی و اداره اوقاف و امور خیریه نیز هرکدام نسبت به اعلام نظر کارشناسی و معرفی یک قطعه زمین به مساحت ۵۰ هکتار اقدام کرده و اداره محیط زیست ظرف یک هفته نظر کارشناسی خود را در این رابطه اعلام کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>